Спеціальні потреби

Актуально

Що думають українці про вступ України в НАТО


На вулицях Києва і на нашій вебсторінці ми провели опитування, в якому поставили запитання: «Чи вважаєте Ви, що Україна в перспективі повинна стати членом НАТО?». Ось – результати опитування і декілька коментарів на цю тему:

- 52% опитаних висловилося за вступ України в НАТО;
- 47% респондентів вважає протилежне;
- 1% не визначився.

Цей результат більш-менш співпав також з результатaми опитування на цю же тему, яке на вулицях Києва провели наші кореспонденти Оксана Лігостова і Руслан Дейниченко. Ось деякі із висловлених думок:

«Телебачення дійсно говорить, що кількість (прихильників НАТО) росте. Насправді мені здається, що люди не зовсім розуміють, що таке НАТО. І моя особиста думка, що нам це не потрібно, Україні як державі православній, якій треба брати саме на це курс. Тобто це політика президента, який більш схильний до Заходу, до США, і цурається Росії»,– Вікторія Мельник.

«Не треба. Мені 81 рік, і я так думаю, що не треба вступати до НАТО. НАТО це війна – бачите, як у Косові. Там досі не наладили. Так що я вважаю, що НАТО нам не потрібно», – Марія Ушакова.

«Дуже багато пенсіонерів, які не хочуть вступати, вони не прихильники цього. Але росте прихильність до НАТО, тому що збільшується кількість молодого покоління. Я думаю, що Україні все ж таки потрібно вступати в НАТО, тому що вона стала на шлях євроінтеграції, і НАТО може їй у цьому дуже добре допомогти»,– Аня Базима.

«Я думаю, що треба, тому що це покращить умови в нашій армії – тобто збільшить її професійність, можливо, покращаться умови у військовослужбовців, з’явиться нова техніка. Тому що НАТО – це кращий стандарт самої армії»,– Андрій Ткаченко.

«Спочатку я був проти, а тепер двома руками за НАТО. Бо так спокійніше. Тому що останнім часом Росія так некоректно себе поводить, що треба вступити в НАТО, тоді буде спокійніше. По-перше, підніметься економіка. А за цим і все інше піде»,– Ігор Кудрявцев.

А ось декілька із коментарів, які надійшли до нас електронною поштою.

«…Ми готові розвивати партнерські стосунки з альянсом, але стати його членами ми не бажаємо, оскільки цей військовий блок з’явився у США з метою поширення свого військового впливу, а ми народ мирний Вільної України, не бажаємо потрапляти під влив чужої нам культури»,- Ігор Катренко, Борвари.

«Україна обов"язково повинна стати членом НАТО. Це найкраща система колективного захисту, гарантія незалежності, демократичного розвитку держави, підвищення рівня добробуту пересічних українців»,- Олександр Бушнєв, Київ.

«Я вважаю, що Україні не потрібно вступати до НАТО. Перш за все, що взагалі Альянс вже втратив свою актуальність у сучасних геополітичних умовах, остаточно перетворившись на рудимент "холодної війни".Тим більш, що тема НАТО тільки штучно "розколює", поляризує та роздратовує Українське суспільство, ніж несе якусь "користь". Переконаний, Україні потрібно долучатися до нової, сучасної, системи колективної безпеки, побудова якої зараз відбувається»,- Ігор Шевирьов, Київ.

«НАТО для України потрібне так само, як Україна для НАТО, і якнайскоріше!!! Бо радянське минуле затягне. А політики мусять домовитись - Майдан живе!!!», - Вадим Третініченко, Київ

«Україна обов’язково повинна вступити в НАТО, оскільки це шлях країни до розвитку і незалежності від Росії, яка в свою чергу всіляко намагається завадити цьому. Нашим політикам слід зробити усе, щоби не ми просились в НАТО, а нас запрошували вступити в альянс»,- Іван, Україна

«Я особисто, сам, моя сім’я і всі сусіди і друзі з вилами в руках (тому що у нас немає зброї) будемо боротись проти НАТО. Воно нам не потрібно, тому що ми слов’яни, нащадки скифів. А вся історія свідчить, що всі лізли на русічей, всі хотіли їх завоювати. Але як сказав один історичний діяч щодо приходу з мечем і наслідків цього приходу, то наша сила в єднанні слов’ян і ніяке НАТО нам не потрібне. Тому що НАТО – це ярмо на слов’янську шию»,- Сергій, Маріуполь

«Я за НАТО. Це безпека від загарбників на тереторіальну цілісність країни та європейскі стандарти», - Оксана, Кременчуг

«Я в кінці цього літа повернувся з армії і з впевненістю можу сказати, що армії в Україні просто нема!Техніка застаріла і небоєздатна, а лозунгом нашої так званої армії може стати: "Якщо на нас нападуть - ми їм покажемо як мити підлогу до блиску і відбивати канти на ліжках"!! Тому що реально там абсолютно нічого крім цього не вчать. І нам потрібно щось з цим робити, потрібно обов'язково вступати в НАТО, щоб хоч трохи покращити боєздатність нашої так званої армії, від якої залишилась тільки назва!»,- Віталій, Львів

«Якщо до подій у Грузії я не дуже був впевнений в думці про вступ в НАТО, то тепер я просто переконаний в необхідності вступу. Якщо порівнювати культуру людей Європи і наприклад Росії, однозначно треба дивитись в сторону добрих відносин і добра»,- Денис, Северодонецьк

«Україна не повинна ставати членом НАТО тому що бiльшiсть населення проти цього кроку. До того ж це пiдсилюе обурення Росii,вiд якої Україна залежна економiчно»,- Вадим, Лос-Анджелес, США

«Думаю, що країні, яка є без`ядерною, військово-несформованою, необхідно бути забезпеченою підтримкою інших сильних країн, хоча б для того , щоб РФ не змогла впливати на становлення незалежної держави»,- Інна Цимбал, Чернівці.

«Хто на нас голодранців-панів буде нападати? Від кого нам треба захищатись?!! Послухавши "Новини", складається враження , що простих людей людей цікавить тільки голодомор 33р. і НАТО. Ні! Голодомор ЗАРАЗ повсюди по Україні, люди вдягають тільки "секонд хенд", зарплати в конвертах, корупція, наркомафія під прикриттям міліції, СНІД, ...! А неприхована, відкрита работоргівля! Спочатку треба вирішити ці нагальні проблеми, а вже потім думати (тільки думати) про НАТО!»,- Валерій, Кривий Ріг

«Реальна загроза від Росії. НАТО буде гарантом миру в Україні!»,- Володимир, Львів

«Я за НАТО, але в сьогоднішній день більша частина населення згідно соціологічних опитувань проти НАТО. Виходячи з цього, ідею вступу треба відкласти і робити все поступово. Всі сили треба прикласти до більш тісної співпраці з НАТО і обов`язково підключити до цих спільних заходів Росію. Всесторонньо розвивати співпрацю НАТО-Україна-Росія. Тільки тоді ми зміним критичне ставлення Росіі до НАТО і думку населення нашої краіни. Після цього можна говорити про вступ»,- Олег, Україна.

«Хотів би звернути вашу увагу на те, що думки та варіанти відносно теми "Україна-НАТО" просто неможливо вкласти на прокрустове ліжко "так, чи ні". Тим паче, що ні погода, ні фінансова криза, взагалі будь-який зовнішній чинник зараз просто не діє на самовпевненій українській політичній кухні. Занадто багато ворожнечі, занадто мало розуму, даруйте на такій думці, але нам краще було б вступити хоч би віртуально до якоїсь організації інопланетян, ніж до НАТО…. Тому зараз я проти вступу України до НАТО. Але за те, щоб Україна розширювала співробітництво з НАТО впритул до асоційованого членства, умови якого не будуть конфліктними ні для країн-сусідів, ні для НАТО, ні для України»,- Володимир Тиднюк, Україна.

«Україні потрібно НАТО, інакше, на мій погляд, оцінюючи останні події, можливе повторення Полтави чи 1918року. Щодо прагнення самих українців, то більшість просто налякані до смерті висловити власну думку у розбіжності з уявою своїх начальників, які в більшості є прокремлівською агентурою чи їх вихованцями, з остраху втратити єдине джерело існування – роботу, тому що в Україні створені штучно такі умови, в яких «нелояльні» не можуть вільно заробляти самі, економічний терор триває. З часом це «самозбереження» зомбує людину і вона починає сама вірити у нав’язувані їй нісенітниці. Агітація проти НАТО йде повним ходом… ведуть відверту антиукраїнську, антинатівську пропаганду, примушують своїх підлеглих йти «протестувати». Крім того, корупція досягла жахливих розмірів. Діють як справжня Коза Ностра – передають вимогу підлеглим збирати гроші не самі, а через своїх «навушників». Боротися з ними за фактичної відсутності права на захист беззбройним громадянам просто неможливо, нація гине (на скільки мільйонів знову зменшилася чисельність населення в Україні в період «незалежності»?). А почуття страху до цих пір тримає людей як павутиння, а реляції української влади про свободу то є просто блеф. Вона була і залишилась радянською. Існує лише імітація свободи і незалежності для Заходу, який наразі виконує функцію загонів совєтського НКВД, закривши свої кордони для «еміграції порятунку» з України. Тому без підтримки Україна не зможе подолати ту комуністичну гідру. Членство в НАТО може допомогти це зробити і зберегти незалежність, крім того, варто пам’ятати і про 1933 та 1938 роки, коли дали індульгенцію спочатку комуністам, а потім фашистам. А зараз треба зупинити божевільних кремлівських ведмедів. Це складно, корупція в Україні жахлива, але якщо Україну знову зоставлять на поталу цій гидоті саму – українська нація може остаточно загинути, а Захід вже сам стикнеться з новим фюрером: Путіним, мабуть», - Юрій, Харків

Всі новини дня

Що ЄС очікує від Пекіна, коли йдеться про війну в Україні? Відео

Що ЄС очікує від Пекіна, коли йдеться про війну в Україні? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:30 0:00

Демонстративно бажає миру, але уникає осуду Росії за вторгнення в Україну: що насправді означає така позиція Китаю, яка керівництво ЄС називає проблемною? Пояснює Богдан Цюпин.

Аналітики про удари по Севастополю та повідомлення про загибель адмірала Соколова

Командувач Чорноморським флотом Росії віцеадмірал Віктор Соколов салютує під час церемонії проводів резервістів, призваних під час часткової мобілізації, у Севастополі, Крим, 27 вересня 2022 року. REUTERS/Олексій Павлішак

Британська розвідка вважає, що здатність Росії блокувати українські порти підірвана ударом по штабу Чорноморського флоту в Севастополі. Тим часом експерти переглядають інформацію про те, що командувач ЧФ адмірал Віктор Соколов загинув під час українського удару минулого тижня.

Аналіз британської військової розвідки свідчить про те, що серія українських ударів по російському Чорноморському флот у (ЧФ) зменшить можливості Росії бокувати українські порти, а також ремонтувати кораблі в портах. Разом з тим, російські кораблі зможуть і надалі обстрілювати Україну крилатими ракетами.

Експерти британської військової розвідки вважають, що удари, кульмінацією яких стало руйнування 20 і 22 вересня 2023 року штабу ЧФ Росії, були «більш руйнівними та скоординованими, ніж досі під час війни».

Вони оцінюють фізичне пошкодження ЧФ як «серйозне, але локалізоване», що дозволить російським кораблям далі обстрілювати Україну крилатими ракетами і блокувати локально українські порти.

«Флот майже напевно залишається здатним виконувати свої основні воєнні місії, пов’язані із завданням ударів крилатими ракетами та місцевим безпековим патрулюванням. Проте ймовірно, що його здатність продовжувати більш широке регіональне патрулювання та здійснювати фактичну блокаду українських портів буде зменшена», – мовиться у повідомлені британської розвідки у мережі Х (колишня Twitter).

Також, на думку британських аналітиків, російському флоту буде важче захищати свої активи в порту та проводити планове технічне обслуговування кораблів.

Дослідники вважають, що Росії потрібно буде відповідати на нову ситуацію, коли українська армія підриває символічну та стратегічну потужність Кремля, витісняючи його з його теплого порту в окупованому Севастополі.

Як зауважують вашингтонські аналітики з Інституту вивчення війни (ISW), у понеділок, 25 вересня, у Силах спецоперацій України повідомили, що 22 вересня внаслідок високоточного удару українських військ по штабу Чорноморського флоту в окупованому Севастополі загинули 34 російських офіцерів, у тому числі командувач ЧФ адмірал Віктор Соколов. У ЗСУ повідомили, що внаслідок удару, який стався під час наради вищого керівництва ЧФ, також поранено 105 російських військовослужбовців.

Проте у вівторок Міноборони Росії оприлюднило фотографію з учасниками сьогоднішньої зустрічі міністра оборони Сергія Шойгу з військовим командуванням, на якій нібито був присутній і адмірала Чорноморського флоту Соколов.

Колишній радник Пентагону, співзасновника організації Silverado Policy Accelerator та компанії з кібербезпеки Дмітрі Альперович каже, що на цей момент немає можливості перевірити, коли було зроблено це фото.

У п’ятницю, 23 вересня, начальник Головного управління розвідки України Кирило Буданов повідомив в ексклюзивному коментарі українській службі Голосу Америки, що внаслідок атаки України на штаб Чорноморського флоту Росії в Севастополі загинули щонайменше 9 осіб, поранення отримали 16. Серед них — російські генерали — командувач угруповання генерал-полковник Олександр Романчук, та начальник штабу генерал-лейтенант Олег Цеков.

Клімкін про результати візиту української делегації до США та важливість комунікації з американцями. Відео

Колишній міністр закордонних справ України Павло Клімкін вважає: справжні результати візиту української делегації до США будуть помітні протягом наступних місяців.

США передали Україні перелік реформ, перед засіданням донорів

Фото для ілюстрації: люди на станції в Слов'янську

Сполучені Штати запропонували Україні перелік пріоритетних реформ для обговорення на Багатосторонній координаційній платформі донорів для України, повідомляє Посольство США в Україні.

"Метою цих зусиль є визначення пріоритетів і консолідація кроків з реформування разом з Україною і ключовими зацікавленими сторонами", - йдеться в повідомленні.

Результати обговорення щодо реформ не є умовою для оборонної допомоги, роз'яснили в Білому домі на запит Голосу Америки.

Напередодні засідання координаційної платформи донорів, що відбувається 26 вересня в Брюсселі, український уряд обговорює реформи з ЄС, а також зі США.

Міністр інфраструктури України Олександр Кубраков повідомив у Twitter про свою розмову з генеральним директором Єврокомісії з питань сусідства та розширення Гертом Яном Купманом напередодні засідання донорів.

"Обговорили план щодо України - ключовий середньостроковий документ і продовжуємо втілювати ключові реформи: державне-приватне партнерство, будівництво, регіональний розвиток, верховенство права, тощо".

А прем'єр-міністр України Денис Шмигаль провів онлайн зустріч зі спецпредставницею з відновлення України Пенні Пріцкер. "Енергетика, розмінування, відновлення житла, критичної інфраструктури й економіки - наші найперші напрями. Рухаємось у реформах на шляху до ЄС і НАТО", - твітує Шмигаль.

В Посольстві США також нагадали, що під час зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським президент США Джо Байден підкреслив важливість створення сприятливого бізнес-середовища та подолання корупції.

"Так само, як ми прагнемо допомогти українському народу захистити себе зараз, ми також прагнемо допомогти йому відновитися і відбудуватися для майбутнього, включаючи підтримку реформ, спрямованих на боротьбу з корупцією, створення середовища, в якому бізнес зможе процвітати, а американські та європейські компанії захочуть інвестувати", - заявив Байден.

У Бухаресті засуджують російську атаку на території України, що межують з Румунією

Фото 26 вересня 2023 року - Росія ударила дронами по порту на річці Дунай, Одеська область. (Служба надзвичайних ситуацій через Reuters)

Міністерство оборони Румунії засудило атаки військ РФ на українську інфраструктуру, яка розташована по сусідству з кордоном Румунії.

«Міністерство у режимі реального часу відстежувало ситуацію в повітрі у районі державного кордону під час атак Росії минулої ночі на деякі об’єкти та елементи української цивільної інфраструктури. Ми рішуче засуджуємо ці невиправдані та незаконні напади», – повідомило відомство у Twitter.

Водночас Румунська служба Радіо Свобода підтвердила з посиланням на владу, що прикордонний пункт в районі румунського містечка Ісакча з населенням близько 4500 осіб закрито через здійснену російську атаку по території на українському прикордонні.

Рух на виїзд перенаправлено на пункт пропуску в районі міста Галац, повідомляє румунська сторона.

«Наразі прикордонники ППР «Ісакча» посилено обслуговують транспортні засоби на пункті в’їзду. Два пороми, які забезпечують переправу з одного берега Дунаю на інший, стоять на якорі з румунського боку», – зазначили в береговій охороні.

Також повідомляється, що в контексті ударів на українській стороні, що межує з Румунією, жителі румунського прикордоння поскаржились, що не були минулої ночі сповіщені про потенційну небезпеку через систему RO-ALERT. За повідомленнями, на лінію 112 надійшло п’ять дзвінків, деякі від жителів з району Ісакчі, про звуки вибухів.

В Інспекції з надзвичайних ситуацій повідомили, що рішення про такі сповіщення ухвалює Міноборони. У відомстві, своєю чергою, запевнили, що пильно стежать за повітряним простором у районі кордону з Україною.

Раніше сьогодні голова Одеської обласної військової адміністрації Олег Кіпер повідомив, що російські війська цієї ночі обстріляли регіон. В Ізмаїльському районі повідомлялося про влучання у припортову інфраструктуру, пошкодження будівлі пункту пропуску і двох постраждалих.

Згодом начальниця Об’єднаного пресцентру сил оборони «Південь» Наталія Гуменюк в ефірі Радіо Свобода (проєкт Свобода.Ранок) уточнила, що пункт пропуску «Орлівка-Ісакча» між Україною та Румунією в Одеській області зупинив свою роботу через нічну атаку з боку російських військ.

У Держприкордонслужбі зазначили, що на вказаному пункті пропуску відбуваються заходи зі стабілізації.

«Ми повідомимо про відновлення пропускних операцій, а поки радимо обрати інші напрямки для перетину кордону, зокрема, автомобільний пункт пропуску «Рені», – звернулися прикордонники.

За даними Повітряних сил ЗСУ, уночі було знищено 26 із 38 «шахедів», запущених Росією по Україні, більшість над південними регіонами.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG