Спеціальні потреби

Організація Габітат поліпшує житлові умови малозабезпечиних


Базована у США добродійна організація Габітат для людства поліпшує житлові умови людей з низьким рівнем прибутків у різних країнах світу. Від часу заснування у 1976-му році році організація побудувала більше 300 тисяч домів. Організація найактивніше допомагає у Латинській Америці в Африці і в Азії. Останній великий проект Габітат розгорнув у китайській провінції Сичуань, що постраждала цього року від землетрусу.

Криза на ринку нерухомості США не сповільнила темпів будівництва Габітат. Десятки добровольців допомагають у зведенні нових домів у містечку Нейпелс у штаті Флорида. Ця християнська благодійна організація існує за рахунок грошових пожертв та доброї волі волонтерів. Добровольці – як говорить генеральний директор Габітат Джонатон Рекфорд – працюють не лише у США, але і у понад 70 країнах:

«Торік ми допомогли 55 тисячам родин з різних країн покращити житлові умови. Сьогодні, однак, економічна ситуація усюди ускладнилась. Коли занепадає економіка, то першими страждають ті, що внизу».

З економічними труднощами знижується рівень грошових пожертв. Однак житлова криза у США допомогла Габітат придбати доми для нужденних – говорить голова відділу організації у Флориді Сем Дурсо:

«Позитивним є наявність землі і домів. Ми можемо купувати конфісковане за невиплату майно і ремонтувати його, а це коштує менше, ніж купівля нових домів».

Громада пенсіонерів у південно-західній частині Флориди є великим здобутком для армії волонтерів Габітат. Нещодавно десятки добровольців-пенсіонерів зібрались, щоби звести дім для родини Ґарро з Гаїті. Новий дім коштуватиме родині значно менше від теперішньої оренди. Габітат пропонує родинам, як Ґарро, спеціальну безпроцентну позику в обмін на допомогу в будівництві нових домів і грошові пожертви.

Ді Прол також отримала житло завдяки цій благодійній організації. Два роки тому родина переїхала в новий район з орендованого помешкання, в якому у сина почались проблеми із здоров’ям. У новому будинку стан його здоров’я помітно поліпшився, і Ді Прол впевнено дивиться у майбутнє:

«Сама думка про те, що ми тут живемо, дуже заспокоює. Наші діти підуть вчитись в коледж, а мама й тато чекатимуть на них тут, в цьому притулку безпеки».

Керівники Габітат говорять, що нинішня житлова криза як ніколи показує важливість володіння нерухомістю для громад і економіки.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG