Спеціальні потреби

Райс закликала Пакистан допомогти у розслідуванні терактів у Мумбаї


За тиждень після триденних терористичних нападів у Мумбаї життя повертається до нормального ритму. Однак залишилось багато роботи, зокрема щодр відновлення відносин між Індією і Пакистаном. Представники Індії зазначають, що більшість з десяти нападників, якщо не всі, були з Пакистану. Пакистан вимагає доказів цього, перед тим як погодитись допомогти. Ісламабад також відхиляє вимогу Індії видати їй 20 осіб запідозрених у тероризмі, які, згідно з повідомленнями, живуть у Пакистані. Все це загострює напруженість у відносинах між двома давніми ворогами, напруженість, яку Державний секретар США Кондоліза Рейс намагається розрядити:

«Пакистан мусить діяти рішуче і наполегливо, і співпрацювати повністю і прозоро. Це послання було і буде передано Пакистанові. Це час коли необхідна співпраця між усіма, хто постраждав від цих атак».

Від терористичних нападів, які, за словами Райс, мали всі ознаки операції Аль-Кайди, загинуло щонайменше 174 особи:

«Ми не будемо завчасно робити висновків щодо того, хто несе відповідальність за це. Сполучені Штати готові ділитися інформацією та доказовою базою, і вже активно це роблять, щоб викрити відповідні зв’язки».

Індійська поліція каже, що пакистанська організація Ласкар-е-Таїба була причетна до нападів в Індії. Міністр закордонних справ Індії остеріг, що започаткований у 2004-му році мирний процес між обома країнами може бути в небезпеці, якщо Пакистан не діятиме рішуче. Із свого боку Пакистан закликає не допустити військової ескалації з Індією, кажучи, що в такому випадку він переведе свої війська з району біля кордону з Афганістаном.

Державний Секретар США Райс муситиме проявити високу дипломатичну майстерність, аби спонукати цих двох озброєних ядерною зброєю сусідів співпрацювати.

XS
SM
MD
LG