Спеціальні потреби

Світові лідери з’їжджаються до Вашингтона на екстрений саміт


До Вашингтона з’їжджаються лідери 20-ти найбільших індустріальних держав світу та найбільших країн на шляху розвитку. Під час екстреного саміту учасники зустрічі планують обговорити шляхи стабілізації світової економіки. Зустріч ініціювали європейські лідери, які намагаються у співпраці зі Сполученими Штатами запобігти економічній катастрофі.

Коли економічна криза почала поширюватися у Європі, роль лідерів у її подоланні взяли на себе Прем’єр-міністр Великобританії Ґордон Браун та Президент Франції Ніколя Саркозі. Саме Франція, яка зараз головує у Євросоюзі, ініціювала трансатлантичний підхід до вирішення глобальної кризи.

Ніколя Саркозі зазначив, що Європа прагне співпрацювати зі Сполученими Штатами, як союзники і партнери, що повинні разом вирішувати проблеми, що постали перед нами.

А Британський Прем’єр-міністр Гордон Браун, який у минулому 10 років був міністром фінансів у Кабміні Тоні Блера, першим запропонував план порятунку фінансових ринків шляхом вливання бюджетних мільярдів доларів у фінансові структури. Саме за цією схемою уряди країн Європи та Сполучених Штатів зараз намагаються стабілізувати свою економіку.

Член парламенту Великобританії Деніс Макшейн зазначив: «Ці дві людини, Браун та Саркозі, знаходяться по різні сторони політичного бар’єра, однак ніхто з них не виграє, якщо Британія чи Франція, Європа чи Америка, не вийдуть з цієї кризи швидко та з розумом, наскільки це можливо».

Саме Президент Франції спонукав Президента США скликати нараду світових лідерів у Вашингтоні. Для Джорджа Буша це можливість залишити Білий дім, спрямувавши країну у напрямку подолання кризи. Європейці прагнуть аби саме Сполучені Штати, як найбільша економіка світу, взяли на себе роль лідера у загальних зусиллях щодо подоланя кризи. США, на думку багатьох європейських економістів, повинні зробити більше, ніж лише покладатися на план міністра фінансів Генрі Полсона про вливання в американську екноміку 700 мільярдів доларів з федерального бюджету.

Про роль США у вирішенні світової економічної кризи економіст Лондонської школи економіки Альбрегт Рітшл зазначив: «Я би не сказав, що США демонструють відсутність лідерства, але сигнали, які подає Вашингтон, трохи незрозумілі. Було не зовсім ясно, як насправді працюватиме план Полсона, і в мене таке враження, що лише декілька людей у Вашингтоні та Нью-Йорку мають чітку уяву про цей план».

Хоча господарем саміту буде Джордж Буш, Європа вже чекає і покладає надії на адміністрацію щойно обраного президента США. Барак Обама не візьме участі у зустрічі, оскільки ще не перебрав на себе обов’язків президента, однак його представлятимуть кілька досвідчених радників.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG