Спеціальні потреби

Лідери 20-ти країн зберуться на екстрений саміт у Вашингтоні


На фоні глобального економічного сповільнення лідери 20-ти найбільших економік світу та країн, що розвиваються у цю суботу зберуться у Вашингтоні на екстрений саміт. Світові лідери говоритимуть про економічне сповільнення, яке на сьогодні спостерігається практично в кожній країні світу. За кілька останніх місяців найбільші фінансові ринки світу втратили 25 трильйонів доларів. Ринок праці втратив мільйони робочих місць, а люди почали менше витрачати грошей, ще більше поглиблюючи кризу.

Колишній посадовець Міністерства фінансів США Тед Трумен працює над організацією зустрічі світових лідерів і каже, що дуже важливо, що їх буде двадцять, а не сім. Щоби втримати купівельну спроможність людей і уникнути катастрофи, лідери мусять домовитися координувати свої дії, – говорить представник Інституту Брукінгса у Вашингтоні Вінг Ті Ву:

«Це збільшення державних витрат, зниження відсоткової ставки. Також державам сьогодні не варто концентруватися на експортній політиці».

Деякі країни, особливо Китай, вже оголосили термінові програми державних витрат. Аналітик Вінг Ті Ву каже, що Китай демонструє бажання відігравати більшу роль у глобальній економіці:

«Він вже зараз важливий гравець, а в майбутньому стане ще впливовішим. Нам потрібно, щоб Китай швидко розвивався».

Також на зустрічі буде обговорюватися запровадження механізмів жорсткішого регулювання діяльності фінансових інститутів. І зібльшення впливу Китаю та Індії на діяльність Міжнародного валютного фонду. Тед Труман каже, що фінансовий саміт може покласти початок практиці постійних консультацій між розвинутими країнами і країнами на шляху розвитку:

«Гадаю, що найважливішим в цій зустрічі є те, що вона, фактично, означає кінець для самітів у форматі Великої сімки».

XS
SM
MD
LG