Спеціальні потреби

Радіоновини стануть доступними для людей з вадами слуху


В день, коли Барак Обама став першим чорношкірим президентом Сполучених Штатів, відбулася ще одна історична подія, що стала доброю новиною для людей із вадами слуху. Національне радіо у Вашингтоні в день виборів провело вечірку для людей із вадами слуху і водночас тестувало нову технологію, яка у майбутньому може забезпечити майже синхронні субтитри радіомовлення для тих хто не чує.

Приблизно 28 мільйонів американців мають проблеми із слухом. Частина із них не може чути взагалі. У день виборів група людей із вадами слуху дізнавалися новини завдяки новій радіотехнології. Головний інженер Національного радіо каже, що технологія, яку було представлено в студії радіо, помітно поліпшить життя людей із вадами слуху:

«Вони просто не спроможні отримувати інформацію з радіоефіру. Сьогодні ми даємо їм можливість слухати радіо, читаючи субтитри».

Це стало можливим завдяки цифровим технологіям. Спеціальні радіоприймачі відображують субтитри радіопередач на моніторах комп’ютерів. Учасникам також представили нову технологію, розроблену для авто з пасажирами із вадами слуху. На радіомоніторі глухий пасажир може читати радіосубтитри. Цю технологію розроблено у лабораторії Національного радіо у Вашингтоні. Куратор проекту Майкл Старлінг каже:

«Лабораторія Національного радіо, єдина неприбуткова лабораторія радіотехнології у США, вирішила, що з розвитком цифрових технологій ми можемо зробити щось, що оновить радіо і зробить його актуальним у 21-му столітті».

Майкл Старлінг каже, що місія Національного радіо, яке має 800 радіостанцій по всій країні, – не лише забезпечити США свіжими новинами та цікавими передачами:

«Ми дедалі частіше запитуємо себе, чи загальнонаціональне мовлення є чимось більшим, аніж просто радіосигнал. Чи немає тут якихось бар’єрів, коли люди, які ніколи не мали доступу до радіо, тепер можуть його отримати.

У лабораторії продовжують працювати над тим, аби завдяки новим технологіям радіо із субтитрами стало доступним для мільйонів людей із вадами слуху. Теперішнім завданням є знайти кошти для цього проекту і переконати виробинків, що ця продукція матиме споживача.

Відео - найголовніше

Луганська філармонія у Львові. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:48 0:00
XS
SM
MD
LG