Спеціальні потреби

Демократи зміцнили контроль над обома палатами Конгресу


Вибори у вівторок виявилися історичними для демократів. Уперше за 14 років вони знову контролюватимуть Білий дім і обидві палати Конгресу. Оглядачі вважають, що збільшення присутності демократів у законодавчому органі допоможе новому президенту з реалізацією його передвиборчих обіцянок.

Боротьба була напруженою не тільки за Білий дім, але і за Конгрес. У результаті демократи зберегли свої місця у Сенаті і підхопили ще п’ять мандатів. Один зі штатів, де велась брутальна кампанія між демократами і республіканцями, була Північна Кароліна. Республіканка Елізабет Доул і її опонент - демократ Кей Гейґан не шкодували образ на адресу одна одної. Після поразки Доул заявила, що у неї не було вибору, як відбиватися від образ:

«Люди з далеких місць влили десятки мільйонів доларів у Північну Кароліну, фінансуючи жорстку, несправедливу і негативну рекламу проти мене. Я була змушена відповідати рішуче».

Демократи побороли республіканців і у штаті Вірджинія. На думку нового сенатора-демократа вйд цього штату це ще один крок на шляху повернення країни у правильний напрямок.

У штаті Нью-Гемпшир республіканець Джон Сунулу уступив місце демократу Джін Шагін.

Для багатьох новий напрям означає покращення економіки. Демократи, на думку політологів, отримали перемогу у Сенаті завдяки тому, що вину за поточні проблеми склали на республіканців. Політичний аналітик Натан Ґонзалес каже:

«Питання економіки стало поворотним пунктом. Розпочалося з цін на бензин, а відтак потягло за собою кризу на Волл-стріт і закриття банків».

Аналітик фонду «Спадщина» Браян Дарлінґ сподівається, що збільшення присутності демократів у Конгресі дасть новому президентові більше шансів втілити у життя передвиборчі обіцянки:

«Кандидат Обама обіцяв зменшити податки середньому класу, реформувати галузь охорони здоров’я, вивести війська з Іраку. Тож тепер цікаво буде побачити, як президент Обама буде працювати з демократичним Конгресом у питанні виведення військ з Іраку».

Останній раз демократи контролювали Білий дім і Конгрес у 90-их роках минулого століття за часів президентства Біла Клінтона.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG