Спеціальні потреби

Верховна Рада працює з нульовими результатами


Сьогодні Верховна Рада знов попрацювала вхолосту. Не ухвалено ані законів для захисту від фінансової кризи, ані для виходу з кризи політичної. А тим часом громадський Комітет виборців України заявляє, що всі можливі строки організації виборчої кампанії пропущені і вибори у цьому році вже нереальні.

Тимчасово відновлений президентом парламент працює у своєму звичному режимі, тобто бузить. Сьогодні Верховна Рада знову не прийняла жодного рішення через заблоковані пульти для голосування. Знаряддям парламентських бешкетників цього разу виявилися монетки, шоколадна фольга та канцелярські скріпки. Таке начиння продемонстрували журналістам працівники апарату Ради, киваючи на бютівців – мовляв, це вони ночували у парламенті та попсували систему голосування.

Представники Блоку Юлії Тимошенко, натомість, наполягають на першочерговому розгляді антикризового пакету законопроектів. Інакше обіцяють бузити і далі. Так, лідер фракції Іван Кириленко в інтерв`ю журналістам заявив, що це Партія регіонів разом із НУНСом винні у простої парламенту, оскільки саботують прийняття законів для захисту України від фінансової кризи. «Виконується план на дострокові вибори, жодні антикризові закони цих людей не цікавлять», -- наголосив Кириленко.А

Так чи інакше, але день Верховної Ради закінчився нічим – засідання закрили, вирішивши зібратися знову у вівторок. Замість запланованої роботи в округах та комітетах, наступний тиждень парламент попрацює в пленарному режимі, спробувавши все-таки ухвалити антикризовий пакет і закони, необхідні для проведення виборів.

А тим часом вибори цього року уже нереальні. Це стверджує Комітет виборців України, нагадуючи, що всі можливі строки пропущені. Сьогодні пізно говорити не тільки про 7-е, але й про 21-е грудня як дату голосування. Позачерговий похід українців на виборчі дільниці може відбутися лише після новорічних та різдвяних свят, – заявив голова правління КВУ Ігор Попов:

«Можна було б ще теоретично провести 21 грудня, якби сьогодні на це погодилися. Проте реально давайте говорити вже про 25 січня. Тому що, по-перше, треба все-таки прийняти кілька досить серйозних рішень – треба прийняти зміни до Закону про вибори, треба прийняти хоч якісь антикризові закони, які вже стали нагальною потребою, треба виділити кошти на вибори».

Більше того, як кажуть у Комітеті, безглуздо встановлювати будь-яку дату взагалі, поки Верховна Рада не сподобиться ухвалити потрібні закони. За існуючими, вибори провести неможливо, -- стверджують комітетчики. Зокрема, необхідно скасувати законодавчу норму щодо проведення виборів за реєстром виборців (адже такого і досі не створено); змінити вимогу про формування виборчих комісій з представників від коаліції і від опозиції (адже сьогодні не зрозуміло, хто є хто). Треба також поміняти норму про обов`язкову явку у 50%, кажуть в Комітеті. Бо якщо вона залишиться, а половина українців проігнорує вибори, тоді політична криза затягнеться й далі не невизначений час.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG