Спеціальні потреби

Міністр фінансів США визнав, що було допущено помилок


Міністр фінансів Сполучених Штатів Генрі Полсон висловив жаль з приводу помилок, які передували кризі на фінансовому ринку країни. Його заява прозвучала у час коли виробництво в країні суттєво зменшилось. Ця новина призвела до чергової паніки на Волл-Стріт.

Єдине, що стабільне сьогодні на фінансових ринках, так це постійні стрибки цін на акції. Втім, на жаль ці стрибки відбуваються в обидві сторони. Якщо у середу індекс на Нью-Йоркській біржі зробив чергове історичне падіння, у четвер вранці американські ринки демонстрували підйом вартості цінних паперів. Цьому сприяла новина про менший рівень інфляції ніж очікувалось. Однак, вже за кілька годин ціни знову пішли вниз.

Економіст Марк Зенді передбачає складні часи:

«Ми станемо свідками того, як сотні тисяч людей втратять роботу, оскільки бізнеси починають скорочувати свої кадри. Людям буде важко утримувати власні будинки, платити по рахунках. Це буде дуже складний час для більшості з нас».

Причина чергового падіння цін на акції -- звіт уряду, згідно з яким у вересні роздрібна торгівля впала на понад один відсоток. Це -- найбільше зменшення активності покупців за останні три роки. Місцеві уряди вже відчувають на собі економічні негаразди і готуються до бюджетних скорочень.

Єдиний позитив у ситуації, що склалася, падіння цін на бензин. Ціни на нафту впали до сімдесяти доларів за барель, і ціни на бензин у США за тиждень зменшились на 8-10 центів за літр. Однак, впевненість американського споживача в економіці падає, і люди просто не купують товарів широкого вжитку, потрібних дляоздоровлення економіки. За словами експертів, якщо американці не повірять у стабільність економіки, різдвяно-новорічний сезон може бути дуже повільним. Саме у цю пору року крамниці продають найбільше товару, на сотні мільярдів доларів, що дає потужний поштовх економіці країни.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG