Спеціальні потреби

Маккейн і Обама провели чергові дебати


Кандидати у президенти США від Республіканської та Демократичної партій Джон Маккейн та Барак Обама провели чергові теледебати. Годину вони говорили про економіку, півгодини - про зовнішню політику, в контексті якої знову згадувалася Україна.

Як і під час перших дебатів 26-го вересня Маккейн, коли мова зайшла про Росію, згадав про Україну.

«Як я казав уже раніше, не випускайте з поля зору Україну, бо саме її зараз взяв на приціл Володимир Путін та ті, хто прагне відновити Радянський Союз. Нам треба морально підтримати Грузію. Нам треба морально підтримати Україну. Нам треба лобіювати їх членство в НАТО».

Говорячи про російсько-грузинський конфлікт, Маккейн зазначив, що росіяни повинні зрозуміти, що за таку повідінку їм треба заплатити ціну.

Втім Маккейн також сказав, чому захист України і Грузії в інтересах США.

«Звісно, енергоносії - дуже великий фактор. І Грузія, і Україна - транзитні коридори для цих енергоносіїв в Європу. І це серед причин, чому це заторкує наші інтереси».

Обама прямо не згадував про Україну, однак підкреслив, що державам у сфері впливу Росії потрібна не лише моральна, але також фінансова та інші конкретні види підтримки.

В ході дебатів, де приблизно половину запитань ставив модератор і другу - аудиторія, також пролунало запитання про те, чи Росія сьогодні знову є тією «імперією зла», про яку у 1980-их роках говорив президент Рональд Рейґан.

Барак Обама на це відповів, що хоч у Росії погані риси поведінки, її не слід ототожнювати зі старим Радянським Союзом. Все ж він підкреслив, що там спостерігаються «націоналістичні імпульси», які, на його погляд, вкрай небезпечні.

Джон МакКейн прямої відповіді не дав. Він лише сказав, що якби його відповідь була схвальною, це означало б, що США знову розпалювали «холодну війну». А якби відповідь була протилежною, додав він, це означало б, що Америка закриває очі на поведінку Росії. Все ж він підкреслив, що Росія повинна зрозуміти, що зі Сполученими Штатами вона має справу з країною, яка рішуче і послідовно захищатиме як свої інтереси, так і інтереси інших держав.

Втім для американців у фокусі дебатів стояла економіка та їх особисте благополоччя. Від сенатора МакКейна вони з цього приводу почули, що він, в разі обання президентом, покладе край жадобі та ескцесам, які панували як у Вашингтоні, так і на Волл-Стріт. Він також пообіцяв, що зробить країну енергетично незалежною та доручуть уряду переглянути іпотечні кредити тих американців, які через нинішню економічну кризу можуть втратити дах над головою.

Обама у свою чергу сказав, що через десять років припинить залежність США від імпортованої нафти, впровадженням альтернативних видів енергію створить нові робочі місця та прідилить належну увагу проблемі охорони здоров`я країни та соціальному захисту її громадян. Він також назвав нинішню кризу прямим наслідком восьми років політики Джорджа Буша, яку, як сказав він, підтримував Маккейн.

Обидва кандидати по-своєму пояснювали, як вони профінансують свої ініціативи без підвищення податків середньому класу.

Між тим, згідно з останніми всенаціональними опитуваннями громадської думки, Обама зараз випереджає МакКейна. Одне опитування дає йому восьми-відсоткову перевагу, друге - три-відсоткову.

Вибори відбудуться 4-го листопада.

XS
SM
MD
LG