Спеціальні потреби

Америка очiкує дебати мiж Пейлiн та Байденом


Як правило, дебати між кандидатами у віце-президенти США привертають мало уваги американської публіки. Але не цього разу. Очікується, що якраз цi дебати мiж Сарою Пейлiн та Джо Байденом, які відбудуться у четвер ввечері, дивитимуться більше глядачів, ніж навіть дебати між основними суперниками – кандидатами у президенти Бараком Обамою та Джоном Маккейном.

Мало хто сумнівається, що Байден, який вже понад чвертьстолiття працює сенатором, володіє широкими знаннями та досвідом. Головне для нього – уникнути повчального тону та зневажливого ставлення до свого опонента. Як каже вiн сам, «проводитиму дебати, виходячи з тези, що людина, з якою я дебатую, настілки ж розумна, як і я, настільки ж стійка, та знає стільки ж, як і я».

А от прихильники Сари Пейлін побоюються, що їй дійсно може не вистачити загальних знань, особливо у сфері зовнішньої політики. До дебатів вона готується на ранчо Джона Маккейна. Хоча сама атмосфера там виглядає розслабленою та дружньою, її сестра каже, що готуватися Сарі доводиться важче, ніж до найскладнішого іспиту під час навчання.

Тож чому стільки уваги до дебатів цих двох опонентів? Як каже iсторик президентства Стiвен Гесс, «Ми дійсно її не знаємо. Ми знаємо Джо Байдена. Він був двічі кандидатом у президенти. Це буде дуже цікаво, частково через новизну всього цього».

Інша причина уваги до Сари Пейлiн – похилий вік кандидата від Республіканської партії Джона Маккейна. У разі виграшу Маккейн буде найстаршим обраним на перший термін президентом в історії США. До того ж він страждав від раку шкіри. А Пейлiн, в разi чогось, лише на крок вiддалена вiд президентства.

Також віце-президент очолює Сенат та у разі рівної кількості голосів за та проти, його голос є вирішальним. Це право вміло використовував нинішній віце-президент Ричард Чейні.

Втім, в історії США бували випадки, коли віце-президенти відігравали не більше, ніж чисто церемоніальну роль, відвідуючи дипломатичні прийоми та перерізаючи стрічки.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG