Спеціальні потреби

Адміністрація США переконує Конгрес прийняти план порятунку економіки


Урядовці США та фінансисти з Волл Стріт оговтуються від провалу у Конгресі голосування за план порятунку економіки, що передбачав вливання 700 мільярдів доларів бюджетних коштів у банківський сектор країни. У понеділок, після двох тижнів безперервних консультацій і після начебто досягнутої згоди між законодавцями від обох партій та урядом щодо умов цього плану, конгресмени проголосували “проти”.

У понеділок все чомусь йшло не так. На Волл Стріт зламався дзвінок. А план порятунку – загруз у Конгресі. Фінансисти на біржі цього дня спостерігали найбільше одноденне падіння акцій за всю історію країни. Навіть більше ніж після терактів 11-го вересня.

Тож що не спрацювало у Вашингтоні? Джорджа Буша підвели його ж однопартійці. 66% республіканців у Конгресі не підтримали плану президента. Проти також проголосувало 40% демократів. Для позитивного рішення не вистачило 12 голосів.

Намагаючись знайти потрібні голоси, спікер не закривала голосування протягом 40 хвилин. Однак і це не допомогло. Республіканці одразу звинуватили у провалі голосування Ненсі Пелосі, яка у своїй доповіді перед голосуванням звинуватила Адміністрацію Буша у всіх теперішніх економічних проблемах у країні – і таким чином, на їх думку, політизувала майбутнє рішення.

Але політичне з’ясування стосунків – це останнє що потрібно американській економіці. Білий дім, намагаючись заспокоїти ринки, миттєво відреагував заявою, що доопрацює план і ще цього тижня знову подасть його на розгляд Конгресу.

У вівторок, за годину до відкриття фінансових ринків у США, Джордж Буш знову виступив з телевізійним зверненням, де спробував переконати фінансистів у тому, що немає причин для паніки і закликав Конгрес до негайних дій:

«Я запевняю наших громадян і весь світ, що законодавчий процес не завершився. Прийняття законів – може бути непростим та тривалим у часі. Не має значення яким шляхом пройшов законопроект, головне, щоб він став законом».

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG