Спеціальні потреби

Росія хоче залишити флот в Криму після 2017-го року


У Києві у четвер відбувся раунд міждержавних переговорів про перебування в Севастополі Чорноморсьокго флоту Російської Федерації. Позиція України залишається незмінною – після 2017-го року на її території не має бути іноземних військових баз. Втім, Росія не полишає надію переконати українських урядовців пом'якшити цю позицію.

МЗС України намагається переконати росіян виконувати укази президента про порядок перетину кордону військовими підрозділами. Дипломати також хочуть зафіксувати правила поведінки військових за межами місць тимчасової дислокації. Тобто на вулицях населених пунктів та у громадських місцях, де діють виключно закони України.

Поки що не змінилася позиція України щодо можливості продовжити угоду про базування флоту в Криму. Київ і надалі наполягає на тому, що після 2017-го року російських військових у Севестополі бути не повинно. Це у четвер підтвердив міністр оборони України Юрій Єхануров. Він посилається на норму Конституції, яка забороняє розташування іноземних військових баз. Таким чином урядовець відповів на пропозиції росіян про розширення співпраці в разі зміни позиції України.

Москва не полишає надії залишити свій військовий флот у Севастполі й після 2017-го року. Цього тижня від представників російської влади пролунали заяви про пакет пропозицій, які РФ могла б запропонувати Києву, якщо той погодиться на продовження угоди. Одну із них озвучив керівник комісії Ради Федерації з національної морської політики В`ячеслав Попов. Він вважає ймовірним розміщення на суднобудівних заводах Миколаївщини замовлень на спорудження авіаносців для ВМФ РФ. Про розширення співпраці цього тижня говорив і міністр оборони Росії Анатолій Сердюков. Щоправда він не уточнив, що саме Москва може запропонувати Києву. Раніше російські чиновники висловлювали готовність обговорювати збільшення орендної плати за базування флоту в Криму.

Перебування російського Чорноморського флоту в Криму може стати й частиною масштабних домовленостей у газовій сфері. Найближчим часом Прем`єр Юлія Тимошенко вирушає у Москву, де обоговорюватиме умови постачання палива наступного року і укладання довгострокових контрактів. Оглядачі не виключають – в разі пом`якшення української позиції в питанні флоту, Кремль міг би зробити пані Тимошенко поступки в енергетичній сфері.

Інше за темою

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG