Спеціальні потреби

Буш востаннє звернувся до Асамблеї ООН як Президент СШАУ Нью-Йорку відкрилася 63 Генеральна Асамблея Об’єднаних Націй. До делегацій країн-членів ООН, серед яких цього разу присутня на рідкість велика кількість міністрів фінансів, звернувся Президент США Джордж Буш. Це – його восьмий та останній виступ під час відкриття Генеральної Асамблеї. У своїй промові він переконував, що його Адміністрація важко працює над тим, щоб фінансова криза була обмежена кордонами США, засудив тероризм та запевнив у готовності його країни співпрацювати з ООН та іншими міжнародними організаціями.

Президент Буш вкотре оголосив тероризм та тиранію найбільшим злом ХХІ-го століття. Він звернув увагу Асамблеї на певні успіхи у боротьбі з тероризмом в Іраку та Афганістані:

«В Іраку боротьба була складною, але щоденне життя відчутно покращилося за останні 24 місяці. Це завдяки сміливості іракського народу, рішучості коаліції націй та збільшенню присутності американських військ».

Говорячи про поширення демократії у світ, Буш вкотре навів приклад Помаранчевої революції в Україні та Трояндової – у Грузії. Він також висловив підтримку США Грузії у конфлікті з Росією:

«Ми маємо об’єднатися у нашій підтримці грузинського народу. Хартія ООН говорить про рівні права великих та малих націй, введення російських військ до Грузії було порушенням цього постулату. Зараз молоді демократії навколо світу спостерігають за тим, як ми відповімо на це випробування. США працюють разом із союзниками та міжнародними організаціями, такими як ЄС та НАТО, над тим, щоб забезпечити територіальну цілісність Грузії та надати їй гуманітарну допомогу. Наша нація продовжуватиме підтримувати демократію в Грузії».

Хоча стосунки Адміністрації Буша з ООН протягом його президентства були часто напруженими, у своєму виступі Джордж Буш звучав примирливо та наполягав на важливості міжнародного співробітництва:

«Разом ми можемо побороти зло тероризму. Разом ми можемо відвоювати та принести божий дар свободи та справедливості мільйонам тих, хто його не знав. І разом ми можемо побудувати вільніший, безпечніший та кращий світ для майбутніх поколінь».

Також Джордж Буш запевнив делегатів Об’єднаних Націй, що його уряд робить усе можливо, аби економічні проблеми США не стали проблемою інших країн:

«Наша економіка інтегрована як ніколи раніше в історії. І я знаю, що багато з вас уважно стежить за тим, як уряд США вирішуватиме проблему у нашій фінансовій системі. За останній тиждень ми запровадили сміливі кроки, щоб запобігти серйозному розладу в американській економіці, який би мав негативні наслідки для економіки світу».

Після виступу Президент США зустрівся з новим Президентом Пакистану. Джордж Буш сподівається отримати згоду лідера Пакистану на переслідування терористів на території його країни.

До Нью-Йорка прибула і кандидат на посаду віце-президента США від Республіканської партії Сара Пейлін. Вона має зустрітися з дев’ятьма світовими лідерами, серед яких Президенти Афганістану, Іраку та Колумбії. У таборі Джона Маккейна сподіваються, що це допоможе покращити репутацію Пейлін у зовнішньополітичних питаннях та довести, що губернатор Аляски готова до вступу на світову арену.

Відео - найголовніше

Історія Демократичної партії США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:25 0:00
XS
SM
MD
LG