Спеціальні потреби

ЮНІФЕМ оприлюднив звіт про становище жінок у світі


Країни світу зробили незначний поступ у напрямку захисту прав жінок і покращення їхнього добробуту. Такого висновку дійшли автори чергового звіту Фонду розвитку в інтересах жінок (ЮНІФЕМ), що виходить двічі на рік. У документі висловлюється сумнів, що Об’єднані Нації зможуть до 2015-го року досягти поставлених цілей, як то зменшення бідності та інфекційних захворювань.

Документ недарма отримав назву «Поступ у жіночому світі 2008 – Хто звітує перед жінками?». Автори звіту вважають, що ключем до покращення статусу жінок у політиці, охороні здоров’я та економіці є підзвітність. Іншими словами уряди та офіційні особи повинні нести відповідальність за свої дії. Найскладніше, за словами Генсека ООН Пан Гі Муна, справи склалися у медичному догляді за майбутніми матерями:

«Це жахливо, щоб жінка помирала кожної хвилини внаслідок ускладнень вагітності чи пологів. Це мовчазна надзвичайна ситуація. Тут немає таємниць, які є причиною цих смертей. Для вирішення проблеми нам треба лише зробити так, щоб країни на шляху розвитку мали те, що розвинуті країни вважають мінімумом – пренатальне медичне обслуговування і кваліфікований персонал, який допоможе матері під час пологів».

Автор звіту Анна-Марі Ґац зазначає: «В основі виконання цих завдань лежить гендерна рівність. Якщо ви хочете скоротити бідність і голод, збільшити рівень зайнятості, що приносить зарплату і дозволяє відкладати гроші, якщо ви хочете зменшити показники смертності серед немовлят, дітей і матерів, жінки повинні мати права».

У звіті перелічуються не тільки негативи, але і позитиви. Серед них – вагомий поступ в галузі освіти дівчаток. Також чимало уваги у документі присвячено проблемі боротьби з насильством над жінками. Часткове вирішення проблеми автори звіту бачать у формуванні виключно жіночих поліцейських підрозділів.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG