Спеціальні потреби

Мороз дав свідчення у справі вбивства Ґонґадзе


З покаранням виконавців справа вбивства Георгія Ґонґадзе не заглухла, організаторів і замовників шукають. Принаймні такі сигнали посилає Генпрокуратура, викликаючи на допити свідків. Щоправда, Олександр Мороз, який у вівторок давав свідчення в ГПУ, у наміри слідства довести справу до кінця не вірить. Як сказав лідер соціалістів, відбувши годину допиту на Різницькій, це його третій виклик, колись він уже давав покази у цій справі і нічого нового у запитаннях слідчого сьогодні не прозвучало. Генпрокуратура ось уже восьмий рік імітує розслідування вбивства Ґонґадзе, – заявив журналістам Мороз. За його словами, «якби бажання було – замовників давно б знайшли і покарали». Однак слідство «блокується владою, верховною владою», – наголосив політик.

Утім, з його вуст прозвучало і дещо нове. Генерал Олексій Пукач, якого розшукують за підозрою в організації вбивства Георгія Ґонґадзе, переховується у США. Олександр Мороз у цьому переконаний і посилається на власні неназвані джерела. Він також порадив Президентові України поклопотатися перед своїм американським колегою щодо проведення міжнародної експертизи аудіозаписів майора Мельниченка. Це розставило б усі крапки над «і», – каже Мороз:

«Ведеться слідство у справі причетності до вбивства генерала Пукача. Але це, по суті, ланка однієї і тієї ж справи. Тому мені здається, сьогодні потрібно було б Президенту України – і я про це сказав слідчому – звернутися до Президента Америки з приводу доручення їхнім спецслужбам взяти участь у проведенні експертизи».

Під дверима Генпрокуратури Мороз також знову заявив, що вважає Леоніда Кучму причетним до вбивства журналіста:

«Я впевнений, що екс-президент причетний до справи Георгія Ґонґадзе».

А тим часом у серпні цього року головний соціаліст здивував протилежною заявою – що екс-президент до вбивства журналіста не має відношення. Суперечності у своїх висловах Мороз пояснив так само суперечливо: мовляв, вважає Кучму причетним не власне до вбивства, а до справи про вбивство.

Нагадаємо, що автор «касетного скандалу» Олександр Мороз свого часу оприлюднив у Верховній Раді аудіозаписи, на яких голос, схожий на голос екс-президента Кучми, дає накази ліквідувати Ґонґадзе.

Журналіст зник у Києві у вересні 2000-го року. У березні 2008-го суд визнав винними у вбивстві трьох колишніх працівників міліції. Четвертий обвинувачений – колишній керівник Департаменту МВС генерал Олексій Пукач – перебуває у розшуку. Організатори та замовники злочину досі не встановлені.

Інше за темою

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG