Спеціальні потреби

Позицiя США щодо надання допомоги Грузiї


Сполученi Штати оголосили про новий пакет економiчної допомоги Грузiї, вартiстю у мiльярд доларiв. Його мета – надати гуманiтарну допомогу та сприяти зусиллям для економiчної вiдбудови Грузiї пiсля її нещодавнього конфлiкту з Росiєю.

Пакет складається з двох частин. Перша передбачає екстрену допомогу на найближчу перспективу, друга -- передбачає довгострокову фiнансову пiдтримку країни, яка до конфлiкту була серед держав з найшвидшим економiчним ростом. Пакет не передбачає пiдтримки у вiйськовiй галузi.

За словами державного секретаря США Кондолiза Райс, перший пакет буде скерований передусiм на допомогу деяким iз 130 тисяч грузинiв, якi в результатi боїв втратили дах над головою:

«Зараз ми скеровуємо зусилля на задоволення потреб, якi ми вважаємо першочерговими, щоб запевнити виживання та повернення в нормальне русло грузинської економiки».

Як сказала панi Райс, ця допомога складатиме частину бiльш масшатбних мiжнародних заходiв:

«Сполученi Штатi, нашi друзi i союзники прямуємо до однiєї мети – запевнити, щоби Грузiя залишилася демократичною i незалежною. Свiт, у безпрецедентний спосiб продемонстрував свою пiдтримку Грузiї».

Райс пiдкреслила, що за допомогою вiльного свiту, «демократична Грузiя, виживе, знову стане на ноги i процвiтатиме».

XS
SM
MD
LG