Спеціальні потреби

Міністрам Єханурову і Огризку загрожує відставка


Над двома українськими міністрами – закордонних справ і оборони нависла загроза відставки. Володимира Огризка і Юрія Єханурова депутати викликали до парламенту. У п`ятницю обох урядовців хочуть заслухати у справі перебування на території України іноземних підрозділів. За це проголосували регіонали, БЮТ і комуністи. Лідер фракції НУ-НС В`ячеслав Кириленко підозрює, що така одностайність свідчить про об`єднання інтересів Блоку Юлії Тимошенко із нинішньою опозицією:

«Можливо формується нова прокремлівська більшість. Інша річ, що тут поки що важлива позиція президента. І саме для того, щоб знімати і призначати міністрів закордонних справ і оборони без президента, БЮТ і Партія регіонів змінили закон про Кабінет Міністрів».

Формальним приводом для відставки обох міністрів може стати захід у севастопольський порт американського корабля берегової охорони «Даллас». Цього тижня він зробив коротку зупинку у Криму на шляху із грузинського порту Батумі, куди доставляв гуманітарну допомогу. Місцеві активісти лівих партій влаштували пікетування судна, щоб перешкодити його екіпажу зійти на берег.

Найбільша фракція парламенту – Партія регіонів ставить під сумнів законність перебування американського корабля в українсьому порту. Автор постанови про відставку регіонал Василь Кисельов. Він вважає, що всупереч закону без згоди Верховної Ради МЗС дав дозвіл на перетин кордону України.

Втім претензії опозиційної партії значно більше. Вони закидають керівнику зовнішньполітичного відомства його прогрузинську позицію у кавказькому конфлікті.

Обидва міністри – і закордонних справ, і оборони – призначаються за поданням президента. Тому їхня відстака може значно послабити позиції Віктора Ющенка у протистоянні із прем`єркою.

Лідер фракції БЮТ у парламенті Іван Кириленко сьогодні заявив, що його політична сила проти відставки Огризка і Єханурова. Втім, зазначають оглядачі, це не виключає, що хтось із членів фракції додасть декілька голосів, яких поки що не вистачає опозиції.

XS
SM
MD
LG