Спеціальні потреби

Гілларі Клінтон – жінка-феномен у політиці США


На Національному з`їзді Демократичної партії у Денвері вечір понеділка по праву належав Мішель Обамі, дружині кандидата в президенти Барака Обами. Основний промовець вівторка – Гілларі Клінтон, яка в Денвері все ще відчуває любов своїх прихильників, які не хочуть прощатися зі своєю мрією. Але Гілларі непохитна – цей з’їзд – час Барака.

Шлях Гілларі до Денвера був довгим: «Ми пам’ятаємо, що 18 мільйонів людей проголосували за мене. Близько 18 – за Барака. Сьогодні я тут заради перемоги».

Політичний шлях Клінтон розпочався дуже давно. В коледжі Веслі вона переживала, чи знайде спільну мову з однокурсниками:

«Я ніколи не забуду, як дзвонила додому. Я була в своїй кімнаті у гуртожитку та плакала. Говорила, що не можу цього зробити. Ніколи не зможу. Просилася додому. Моя мама казала, щоб я навіть про це не думала».

Вона закохалася у хлопця Біла та переїхала з ним до Арканзасу. Там вона навчилася ролі політичної дружини. Вона вийшла заміж за власну мрію. За чоловіка, який хотів бути президентом, і вона могла йому в цьому допомогти. А потім він допоміг їй.

Коли в 1992-му році Біл Клінтон вперше балотувався у президенти, Гілларі Клінтон вирішила не виступати під час з’їзду – аби виборці не думали, що подружжя поділятиме президентську посаду. В 1996-му році, в якості першої леді, вона із хвилюванням вийшла на сцену.

Протягом років американці спостерігали, як Гілларі ставала все більш та більш впевненою, перетворившись із президентської дружини у сенатора. Змінювалося і її почуття стилю: від обручів до високої зачіски, від суконь до характерного брючного костюму. Цього року журнал “Гламур” розмістив її костюми згідно з кольорами веселки.

Гілларі може стати тим, хто сміється останнім. Вона – найбільш відома жінка на планеті. А тепер ще і частина історії:

«З цього моменту це вже не буде видатним для жінки вигравати попередні вибори у штатах, чи бути найсильнішим опонентом у перегонах. Не буде чимось особливим думати, що жінка може бути Президентом США. І це є найбільш видатним».

XS
SM
MD
LG