Спеціальні потреби

Росія і Україна продовжують суперечку щодо флоту


Україна і Росія продовжують обмінюватися заявами щодо перебування у Криму Чорноморського флоту. Причина конфлікту – новий порядок пересування російських суден з бази у Севастополі, який прагне запровадити українське керівництво.

Сьогодні російські військові повідомили, що декілька військових суден і надалі залишатимуться біля кордонів Грузії. До Севастополя вони повернуться після повного врегулювання конфлікту. Затримка не пов`язана із необхідністю ремонту суден, запевняють військові. І заперечують, що кораблі зазнали пошкоджень від обстрілу грузинської берегової артилерії. Росіяни заявляють, що повністю контролюють ситуацію в регіоні. Отже, коли саме російський флот повернеться на базу в Криму – поки що невідомо. Однак це дає Києву і Москві додатковий час для того, щоб порозумітися у конфліктній ситуації.

Україна продовжує наполягати на застосуванні нового порядку пересування російських військових. Його минулого тижня затрвердив Президент Ющенко. Він вимагає від Росії узгоджувати будь-яку передислокацію своїх військових через державний кордон України. Ці вимоги викликали критику в Кремлі. Там назвали дії України недружніми.

Водночас у Києві наполягають, що пропонували врегулювати спірне питання задовго до початку конфлікту у Грузії, який лише підтвердив необхідність такого кроку.

Тим часом Україна перевіряє боєготовність власних військово-морських сил, які базуються у Криму. У вівторок на півострів з інспекційною поїздкою вирушає високопоставлений чиновник генерального штабу. Про свої плани відвідати Крим заявив і міністр оборони країни Юрій Єхануров.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG