Спеціальні потреби

Маккейн i Обама пропонують шляхи врегулювання кавказького конфліктуСвої позиції щодо грузинсько-російського конфлікту висловили кандидати на посаду президента США. Загально вважається, що ситуація у Південній Осетії може стати першим іспитом зовнішньо політичних здібностей демократа Барака Обами, якого опоненти звинувачують у відсутності подібного досвіду. Для республіканця Джона Маккейна, це нагода довести те про що він постійно говорить, що він кращий за Обама у питаннях зовнішньої політики.

Джон Маккейн один з найгостріших критиків Росії у Вашингтоні. Він не одноразово закликав виключити Росію з країн Великої Вісімки, а колишнього президента, а нині Прем’єр-міністра Росії Володимира Путіна назвав не інакше як «тоталітарним диктатором» в очах якого видно три літери: К-Д-Б. Тож коли розпочався конфлікт в Південній Осетії, Маккейн відреагував швидко і гостро:

«Дії росіян – пряме порушення міжнародних законів. Цьому немає місця в Європі ХХI-го сторіччя».

Джон Маккейн вважає, що такими діями Москва прагне не лише залякати Грузію, але й весь регіон, в першу чергу Україну:

«Дії Росії - це не лише загроза територіальнiй цілісності і незалежності Грузії. Росія застосовує силу проти Грузії, частково, аби залякати інших сусідів, таких як Україна за співпрацю із Заходом, за прагнення встановити у себе західні політичні та економічні цінності».

Президентська надія республіканців закликає Дежравного секретаря США негайно розпочати дипломатичні переговори на високому рівні аби сформувати спільну Євроатлантичну позицію щодо проблеми. Важливу роль у процесі вирішення конфлікту Маккен виділяє Україні:

«Співпрацюючи зі своїми союзниками, США повинні негайно проконсультуватися з українським урядом та іншими занепокоєними країнами щодо кроків, які забезпечать їх суверенітет. Це особливо важливо, оскільки кілька кораблів Російського Чорноморського флоту, що базується в українському Криму, зараз перебувають у територіальних водах Грузії».

Інший претендент на президентське крісло, демократ Барак Обама теж засудив дії Росії в Грузії. Однак, у своїх заявах він був більш стримано дипломатичний:

«Я думаю, зараз важливо для всіх сторін виявити витримку і припинити цей збройний конфлікт».

Для обох кандидатів, ситуація у Південній Осетії нагода продемонструвати свої здатності приборкати конфлікт за кордоном. Маккейн вже звинуватив Обаму у грі під дудку Москви, а штаб останнього звинуватив республіканця у конфлікті інтересів. Адже один з радників Маккейна лобіює інтереси Грузії у Вашингтоні. Один з палких прихильників Барака Обами, губернатор Штату Нью-Мексико та колишній посол США при ООН Біл Річардсон, звинуватив загалом республіканську Адміністрацію Буша у неспроможності впливати на Росію:

«Один з провалів Адміністрації Буша це нездатність побудувати сильні взаємовигідні відносини з Росією, аби ми мали достатньо впливу, щоб переконати Москву зупинити ці надзвичайно небезпечні дії».

Обидві партії сподіваються покращити свої шанси перемогти на виборах у листопаді, відповідно відреагувавши на збройний конфлікт у далекій Грузії.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG