Спеціальні потреби

Тимошенко хоче відмінити парад на День незалежності


В Україні чергова суперечка між прем`єр-міністром та Секретаріатом президента. Цього разу – довкола військового параду до Дня незалежності.

Військовий парад до відзначення цьогорічного Дня незалежності відразу викликав чимало дискусій. Екс-міністр оборони Анатолій Гриценко скритикував пропозицію свого наступника Юрія Єханурова і заявив, що перед армією сьогодні є чимало завдань, і демонстрація сили та могутності у радянському стилі не може бути пріоритетом, який коштує десятки мільйонів.

У четвер ця тема набула більшого розвитку. Юрій Єхануров заявив, що уряд не виділяє для параду достатньо коштів і тому його підготовка під загрозою зриву.

За кілька годин в українських інтернет ЗМІ стався ніби випадковий витік інформації про те, що Прем`єр Тимошенко звернулася до Президента Ющенка з листом, в якому просить відмінити свій указ про проведення військового параду, а виділені для нього гроші перенаправити на допомогу постраждалим від небаченої повені на заході країни.

"В умовах, коли десятки тисяч громадян втратили житло, позбавлені елементарних умов для проживання та перебувають у складному психологічному стані, парад військ, артилерійський салют та святковий феєрверк буде сприйнято як виклик людському горю, негативно оцінено українським суспільством та міжнародною громадськістю", – йдеться у листі.

Реакція Секретаріату президента на цю інформацію була майже миттєвою. Віктор Балога не приховував свого роздратування і сказав таке:

“Підготовка військового параду вже завершена. І цього не може не знати керівник уряду, який згідно з указом президента відповідає за організацію та проведення параду. Особовий склад та військова техніка до параду готові. А відміна параду коштів вже не зекономить. У такій ситуації звернення прем`єр-міністра можна розглядати лише як чергову спекуляцію на проблемах країни, у даному випадку – екологічній катастрофі”.

Балога також зазначає, що недоцільно “пересмикувати те, що неможливо змінити”. “Треба докласти усіх зусиль, щоб День незалежності навіть у скруті був святом для кожного українця задля єдності українського суспільства».

Розділилися з цього приводу і думки пересічних українців. Одні скучили за парадом, якого в Україні вже не було декілька років, інші твердять, що зараз не час для витрачання грошей на видовища, адже багато тисяч людей залишилися просто без даху над головою, і для відбудови їхніх помешкань та відновлення стабільності потрібні гроші, час та люди.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG