Спеціальні потреби

Українськi жiнки-лiдери побували у Вашингтонi


Днями у Сполучених Штатах закінчилася спеціальна програма, за якою протягом десяти днів жінки-лідери з України мали нагоду поспiлкуватися з видатними жінками Америки. Захід проходив за фінансування центру лідерства «Відкритий світ» при Бібліотеці Конгресу США та був організований неурядовою організацією «Життєві голоси».За словами виконавчого директора програми «Відкритий світ» посла Джона О`Кіфа, проект надає можливість професіоналам з України, Росії та інших країн колишнього Радянського Союзу встановити партнерські відносини зі своїми колегами у Сполучених Штатах. Ця програма триває вже десять років, у ній взяли участь понад тридцяти тисяч фахівців.

Джон О`Кіф зазначив: «Найкраще працюють заходи, коли фахівці проводять час з колегами у своїй сфері – вчителі з вчителями, лікарі з лікарями, мери з мерами».

Цього разу жінки з України, серед яких депутати місцевих рад та голови неурядових організацій, зустрічалися з американськими жінками-політиками. Голова Чернігівської обласної ради Наталія Романова – одна із учасниць програми:

«Ця поїздка дає нам можливість поспілкуватися на різних рівнях. Ми познайомилися з дуже цікавою жінкою Керол Шварц. Вона просто приклад того, що жінка може стати впливовим депутатом, впливовою особою. Ми ознайомилися, як працює мерія Вашингтона».

Ефективність програми бачить і проректор Української академії банківської справи Алла Ярова: «Безперечно, ми заряджаємося цієї енергією, беремо цей досвід та сподіваємося, що наш досвід – український – так само є корисним для американських жінок».

І це дійсно так. Серед іншого, у рамках візиту українських жінок-лідерів відбулася зустріч із членом Конгресу та співголовою групи сприяння Україні у Конгресі Марсі Каптур. Вона розповіла українським жінкам, що рівноправ’я у суспільстві між чоловіками та жінками у Сполучених Штатах є порівняно новим явищем. Марсі Каптур зазначає, що поштовх цьому дала Друга Світова війна, а найбільше сприяння – масове здобуття жінками вищої освіти:

«Це створило багато напруження, зміни соціальних ролей. Я не знаю, куди це веде. Ми також маємо чимало проблем в родинах».

Марсі Каптур була в Україні з десяток разів та розповіла, що вона була вражена тим, скільки різноманітних ролей поєднують українські жінки – від материнства, роботи на городі до керівництва підприємством. У неї склалося враження, що саме на жінках тримається українське та російське суспільства. Як зазначила пані Каптур, певним речам в Україні можна повчитися і американському суспільству:

«Одна різниця, яку я помітила: у вашій країні структура родини є складнішою, а зв’язки між її членами – міцнішими. Я думаю, що це дуже добре».

Протягом свого перебування у Сполучених Штатах жінки-лідери з України жили в американських родинах та мали насичену культурну програму. І, як зазначає Наталія Романова, це їм також допомогло позбутися деяких зі своїх стереотипів:

«Я раніше вважала, що Вашингтон це місто дуже сухе, яке не має емоцій. У мене воно асоціювалося з дуже діловою політикою. Однак я побачила Вашингтон як місто, яке дуже люблять люди, сім`ї, які гуляють біля меморіалу Лінкольна, школярі, які грають у футбол. Це све справляє дуже велике враження».

Однак, як зазначав Джон О`Кіф, найважливіша частина програми ще попереду: «Ми завжди кажемо учасникам програми – справжня подорож починається, коли ви виходите з літака у себе вдома. Наша мета, щоб це партнерство формувалося та продовжувалося між людьми в Україні та Сполучених Штатах».
 • 16x9 Image

  Тетяна Ворожко

  Головна виконавча редакторка Української служби Голосу Америки, журналістка. Висвітлюю політику, відносини України-США, соціальні питання, але найбільш люблю розповісти гарну людську історію. Роблю включення із місця подій, записую інтерв’ю, пишу аналітичні статті, запускаю нові проєкти. Авторка двох книг та двох документальних фільмів. 

 • 16x9 Image

  Руслан Петричка

  Руслан Петричка – керівник Української служби Голосу Америки. В журналістиці - з 1998 року. Працював репортером, телевізійним ведучим, продюсером. На Голосі Америки спеціалізуюся на питаннях внутрішньої політики США та українсько-американських відносинах.

Recommended

 • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

  Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG