Спеціальні потреби

Сенат намагається подолати кризу на ринку нерухомості


Під час незвичної для американського Сенату сесії в суботу був схвалений законопроект, покликаний пом’якшити наслідки кризи на ринку нерухомості. Президент Буш заявив, що він готовий підписати цей законопроект найближчими днями, який вже схвалений Палатою представників.

Через кризу на ринку нерухомості багато американських сімей опинилися в скрутному становищі. Родина Вілсонів з Мічигану придбала будинок два роки тому. Вони не внесли передплати, а лише сплачували банківські відсотки. Тоді вони розраховували, що оскільки ціна на нерухомість постійно зростає, вони зможуть з часом змінити умови кредиту чи вигідно продати будинок. Втім, ціна на нерухомість впала і тепер вони шукають шляхів зберегти житло.

Саме цій родині та ще чотириста тисячам власників будинків, які ледве сплачують кредит, має допомогти законопроект, прийнятий Конгресом. Згідно з ним, власники будинків, придбаних на умовах кредитів без першого внеску, отримують податкові знижки, безкоштовні юридичні та фінансові консультації чи можливість змінити умови кредитування. Законопроект також надає урядову допомогу найбільшим іпотечним компаніям «Фенні Мей» та «Фредді Мек». Законопроект – результат кількатижневих дебатів у Конгресі.

Колишній секретар агентства з розвитку міського будівництва Генрі Сіснерос каже, що законопроект – гарний початок:

«Це може допомогти частково вирішити проблему. Однак цього недостатньо, щоб її повністю розв’язати. Тому для уряду важливо почати діяти».

Конгресмени кажуть, що проект не лише допоможе власникам не втратити своїх будинків, але й витягне економіку з кризи. Втім, цей законопроект допоможе лише частині з двох з половиною мільйонів власників будинків, які перебувають під загрозою втратити право на викуп своїх будинків. І він нічим не допоможе тим, хто вже втратив своє житло.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG