Спеціальні потреби

У потерпілих областях введено надзвичайний стан


Стихійне лихо на заході України. Через сильні грозові дощі, які падали останніми днями, вода в річках піднялася на 7-10 метрів, затопленими виявились цілі області. Потерпілі райони визнано зоною надзвичайної екологічної ситуації. Уряд підраховує безпрецедентні збитки.

22 загиблих, серед яких шестеро дітей. Такий наразі рахунок людських жертв, завданих великою водою на заході України. Як повідомляє Міністерство з надзвичайних ситуацій, в Івано-Франківській, Чернівецькій, Львівській, Закарпатській, Тернопільській областях залишаються підтопленими понад 40 тисяч будинків, розмиті десятки тисяч гектарів сільськогосподарських земель, пошкоджені сотні кілометрів автомобільних і залізничних шляхів, зруйновані сотні мостів. Повінь зачепила також Вінницьку область, де через скидання води на Дністровській гідроелектростанції довелося евакуювати близько чотирьох тисяч людей.

Кабінет Міністрів уже оцінив приблизні матеріальні збитки, спричинені паводком. Ідеться про три, а то й чотири мільярди гривень, – заявила на спеціальному засіданні уряду Прем`єр-міністр Юлія Тимошенко, додавши, що не пригадує подібних втрат від стихії за останні роки:

«Це дійсно величезна сума грошей, які потрібно виділити. Без змін до бюджету неможливо буде ці гроші виділяти».

Щоб внести відповідні зміни до Держбюджету-2008, прем`єрка зажадала скликання позачергової сесії парламенту. Як вона повідомила, необхідні для цього 150 депутатських підписів Блок її імені уже зібрав. Відтак позачергове засідання Верховної Ради у зв`язку зі стихійним лихом на заході України заплановано провести у четвер.

А поки Верховна Рада прийматиме бюджетні зміни, Кабінет Міністрів ухвалив постанову про часткову компенсацію з резервного фонду. За словами Тимошенко, авансові платежі потерпілим від повені становитимуть від однієї до п`яти тисяч гривень. Так, сім`ї, що цілком втратили свої домівки та майно, отримають аванс у п`ять тисяч гривень, а ті, чий будинок зазнав незначних пошкоджень – одну тисячу. При цьому очільниця уряду пообіцяла виплату грошей «адресно, готівкою в руки».

Стихійному лихові було присвячено також сьогоднішнє засідання Ради з нацбезпеки і оборони. Президент України Віктор Ющенко запропонував визнати шість потерпілих західних областей зоною надзвичайної екологічної ситуації. На думку глави держави, такий статус, наданий впродовж трьох місяців, забезпечить адекватне фінансування відновлювальних робіт. Відтак у потерпілих від повені областях Указом Президента оголошено надзвичайний стан.

Стихійне лихо в Україні не залишило байдужими закордонних партнерів. Сполучені Штати вивчають, яким чином можна надати допомогу у зв`язку з трагедією. Про це заявив посол США в Україні Вільям Тейлор, який висловив співчуття потерпілим від повені.

А тим часом на найближчі дні в Україні знову оголошено штормове попередження. Як повідомило Міністерство з надзвичайних ситуацій, 28-30 липня небезпечним залишатиметься становище на Дністровському водосховищі. Високий рівень води, з підтопленням низки сіл, утримається у Чернівецькій, Тернопільській, Хмельницькій областях. Крім того, підтоплення загрожує вже Одещині. Мешканців деяких тамтешніх районів закликали підготуватися до можливої евакуації.

Інше за темою

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG