Спеціальні потреби

Пiдсумовують закордонне турне Барака Обами


Закінчилося турне Барака Обами Близьким Сходом та Європою. Важко згадати будь-яку іншу поїздку американського політика, яка б викликала таку величезну увагу іноземних мас медіа та міжнародної спільноти. Але чи вдалося Бараку Обами досягти цим турне своєї мети, а також покращити свої шанси на перемогу в президентських виборах у Сполучених Штатах?

В одному надбанні турне Барака Обами можна не сумніватися. Його результатом стане велика кількість вражаючих фотографій. То він у Кабулi, зустрічаючись з американськими солдатами та афганським президентом Гамідом Карзаєм. То вiн з королем Йорданії Абдуллою, американськими головнокомандуючими в Іраку та лідерами Ізраїлю та Палестинської автономiї. Про зупинку у Європі Бараку Обамі та його нащадкам також нагадуватиме позування перед теле- та фотокамерами з президентом Франції Ніколя Саркозі, канцлером Німеччини Анґелою Меркель, нинішнім та колишнім прем’єр-міністрами Великобританії, а також виступ перед двохсот тисячним натовпом в Берліні. Втім, метою поїздки Барака Обами, за його словами, було – краще дізнатися про міжнародні проблеми. І тут він зробив для себе принаймні два висновки.

«Одне вражаюче відкриття, яке я для себе зробив, - ступінь, до якого кордон між Афганістаном та Пакистаном є відкритий. І це надзвичайно ускладнює нашим військам, наскільки б ефективними вони не були, досягнення рішучої перемоги над Талібаном та іншими терористами в Афганістані».

Інший висновок стосується Ірану: «Не було жодного лідера, з яким я зустрічався, який б не був занепокоєний можливістю Ірану отримати ядерну зброю. І тут існує можливість, я думаю, дійсно задіяти об’єднанні міжнародні зусилля на цьому фронті».

Також Бараку Обамі вдалося досягти безпрецедентної уваги американських мас-медіа.

Як зазначив Говард Курц вiд газети Вашингтон пост, Обама отримав від цієї поїздки саме те, що йому було потрібно. А саме - безмежне висвітлення. Курц також пiдкреслив, що ведучі трьох основних каналів вели програми з місць, де він перебував, і зображували його як глобального державного діяча.

Але чи це додасть йому голосів виборців? Цифри підтверджують відсутність негайного позитивного впливу для Барака Обами. Хоча він все ще попереду Джона МакКейна, але різниця між двома кандидатами на президентську посаду скоротилася. Також майже вдвічі більше опитуваних сказали, що Джон МакКейн буде кращим головнокомандуючим, ніж Барак Обама. Сам Барак Обама каже, що він цим зараз не переймається.

«Я не переконаний, що буде якийсь негайний політичний вплив. Я не сумніваюся, що в певних опитуваннях ми в результаті навіть побачимо невелике падіння. Нас цілий тиждень не було в країні. Люди вдома переживають через ціни на бензин та кризу на рикну нерухомості».

І Джон МакКейн протягом тижня демонстрував увагу саме до проблем американських виборців, зустрічаюсь з ними в найскромніших місцях, таких як крамниці чи ресторани швидкого харчування.

Полiтичний оглядач Кукi Робертс вбачає у цьому плюс. «Треба віддати його кампанії належне. Вона була чудово спланована. Маккейн виглядав як така батьківська фігура, спілкуючись із виборцями вдома. І це може спрацювати, тому що люди вдома переймаються тим, що відбувається вдома» - сказала аналiтик.

І в деяких успіх Барака Обами за кордоном викликає тільки роздратування. Як зазначила одна жiнка, «він не є головою держави, він не є нашим президентом, але він думає, що він ним вже є».

Відео - найголовніше

Спікер Майк Джонсон представив план допомоги Києву. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:03 0:00
XS
SM
MD
LG