Спеціальні потреби

Автовиробники переживають важкі часи через ріст цін на пальне


Американська автобудівельна промисловість переживає важкі часи. У четвер компанія «Форд» оголосила про збитки. А напередодні таке ж повідомлення зробила «Дженерал Моторз». Причина – дорогий бензин, що змушує американців відмовлятися від потужних, габаритних авто на користь менших більш економічних машин. Виглядає, що американські автовиробники це розуміють. Про це свідчить скорочення виробництва позашляховиків, і зосередження ресурсів на розробці гібридних малолітражок.

Впродовж двох десятиліть пікапи і позашляховики були для «Форда» золотою жилкою. А їх модель «Експлорер» взагалі започаткувала нову епоху «чим більше авто, тим краще». Однак тепер часи змінилися. Падіння попиту на габаритні авто змусили «Форд» переладнати три заводи, де збирали позашляховики на виробництво малолітражок. Нововведення стали смертним вироком для моделей «Експедишен» і «Навігатор».

Президент компанії «Габор-Фелекс» Лорі Гарбор каже: «Вони повинні швидко думати про виробництво економічних, невеликих, гібридних автомобілів, готових для зборки на їх заводах».

Для робітників «Форду» перехід на нові моделі означає збереження місць праці. «Форд» уже давно випускає малолітражні авто, але для європейського ринку. А у США два роки тому компанія втратила понад 15 мільярдів доларів, торік також понесла збитки, як і зрештою і цього року.

Цікаво, що саме «Форд» 100 років випустив перший у світі дешевий масовий автомобіль – «Модель Т». Невибаглива автомашина з простим механізмом здійснила революцію у тому, як переміщаються люди. Минуло ціле століття, і сьогодні американцям знову потрібна «Модель Т», яка врятує автоіндустрію і гаманець споживачів.

«Дженерал Моторз» робить велику ставку на моделі гібридних авто, як «Шеві Вольт». І на відміну від існуючих моделей, нове покоління гібридних авто буде переключатися на бензин лише після розрядки батарей. «Дженерал Моторз» уперше випробував електричну машину у 90-их роках, але вона не прижилася, оскільки батарей вистачало на 120 кілометрів. Але сьогоднішні моделі міцніші. Ось наприклад «Тесла Родстер» розганяється за чотири секунди. Батарей вистачає на понад 400 кілометрів. Утім популярності «Тесли» може зашкодити ціна – понад 100 тисяч доларів. «Шеві Воль» має більше шансів дійти до покупця, але масовий випуск моделі розпочнеться не раніше 2010-го року. А покупці, як і 100 років тому, хочуть дешеві авто тепер.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG