Спеціальні потреби

В Україні розпочалися військові навчання Сі Бриз


В Україні у понеділок розпочалися міжнародні військові навчання Сі Бриз 2008. Кістяк багатонаціональних сил складають підрозділи українських та американських збройних сил. Військові називавають головним завдання маневрів підготувку до участі у миротворчих операціях. Вже традиційно навчання супроводжують протеси лівих сил.

Навчання відкрилися на полігоні під Одесою. Загалом двотижневі українсько-американські військові маневри проходитимуть у трьох областях півдня України.

Командувач українського флоту Ігор Тенюх задоволенний підготовкою до цьогорічних навчань. Він каже, що українська сторона зробила все можливе, щоб прийняти військових із 16 країн:

«Ми люди військові. План поставлений – навчання сплановані. Ми йдемо до європейських стандартів, виконаємо усі поставлені завдання і виконаємо план на відмінно».

У понеділок розпочався перший підготовчий етап навчань. Учасники розгортали сили. Вже у вівторок проходитиме базова підготовка кораблів, заняття на навчальних місцях водолазів, берегових та авіаційних прідрозділів. За тиждень розпочнеться активна фаза навчання під час якої відпрацьовуватимуть проведення миротворчих і гуманітарних операцій.

У програмі міжнародних маневрів – пошук підводного човна у визначеному районі, та навчальна пошуково-рятувальна операція. А ще військові проведуть умовний огляд підозрілого судна, поповнення запасів на ходу у морі і вже справжні артилерійські стрільби. Морські піхотинці висадяться на необладнане узбережжя та створюватимуть зону безпеки.

Такі навчаня військові розглядаюь як нагоду підготуватися до участі у миротворчих операціях у складі багатонаціональних сил. Головна мета військових – підвищення рівня безпеки на Чорному морі.

Своя мета і у представниких лівих партій. Вони вже традиційно пікетують місця проведення міжнародних маневрів. Кажуть – протестують проти присутності військових із країн НАТО. Декілька сот активістів ПСПУ і Євразійського союзу молоді пройшли сьогодні вулицями Одеси із гаслами проти членства України в Альянсі. Прес-секретар ПСПУ Оксана Шкода запевняє, що протести триватимуть і надалі:

«Природно ми будемо стояти до останнього дня поки будуть йти ці НАТОвські навчання».

Минулого тижня суд заборонив акції протесту в місцях проведення військових маневрів. Міліція силою демонтувала наметове містечко біля полігону неподалік Одеси.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG