Спеціальні потреби

Кандидати у президенти США осуджують дії Тегерана


На проведені Іраном ракетні випробовування негайно відреагували кандидати в президенти США. Республіканець Джон МакКейн заявив, що дії Тегерана виправдовують необхідність розгорнення системи ПРО, а його опонент демократ Барак Обама вважає, що відповіддю має стати жорсткіша дипломатія з Іраном.

МакКейн заявив, що США повинні співпрацювати з європейськими патрнерами та союзниками на Близькому Сході у питанні ракетного захисту на кшталт програм протиракетної оборони у Чехії та Польщі.

А Барак Обама пропонує чинити тиск на Тегеран через дипломатичні канали і запропонувати пакет допомоги для зміни поведінки. Демократ також закликає посилити економічні санкції проти Ірану зауважуючи, що попри антиіранську риторику американської адміністрації експорт товарів з США до цієї країни зріс за період Адміністрації Буша у десять разів. Наприклад, попитом в Ірані користуються американські цигарки. За останні вісім років США експортували до Ірану цигарок на 158 мільйонів доларів.

Республіканець Джон МакКейн, почувши цю інформацію пожартував, що «можливо, це спосіб їх вбити». До інших товарів, які Іран імпортує з США належать одяг, парфуми, хутра, музичні інструменти та інші побутові товари. У списку імпорту Міністерства фінансів США була також зброя та її складові. Американські посадовці називають це помилкою, заявляючи, що зброю направили до Іраку, а не до Ірану.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG