Спеціальні потреби

Звільнено 15 заручників з п`ятирічного полону у Колумбії


Історія про немовірне визволення з полону терористичної організації ФАРК колишньої кандидатки в президенти Колумбії Інгрід Бетанкурт, разом з трьома американцями та ще одинадцятьма іншими заручниками стала найбільш обговорюваною темою в американських ЗМІ. Колумбійські сили безпеки провели зразкову операцію, завдяки якій, без єдиного пострілу, вивезли з табору повстанців ФАРК 15 заручників.

Бетанкурт та три американські громадяни провели в неволі більше п`яти років і вважалися чи не найбільшою цінністю ФАРК у переговорах з владою Колумбії та урядом США.

Три американські заручники прибули на рідну землю вже за кілька годин після звільнення з п’ятирічного ув’язнення в колумбійських джунглях. Трьох американців захопили члени угруповання ФАРК у 2003-му році, коли їх літак спостереження за наркотиками розбився у джунглях.

Звільнення усієї групи, нагадує сценарій голлівудського фільму. Переодягнені колумбійські військові просочилися на територію повстанців, і переконали охоронців, що вертольотом перевозять заручників в інше місце. Замість того, колумбійській спецпідрозділ оточив групу повстанців, і без єдиного пострілу відбив заручників. Поміж звільнених – колишня сенатор колумбійського парламенту Інгрід Бетанкурт. Повернувшись додому, вона назвала операцію звільнення – справжнім чудом.

Тепер 46-річна Бетанкур, була викрадена у 2002-му році, коли проводила кампанію на посаду президента країни. Вона має подвійне французько колумбійське громадянство, і планує повернутися до Франції, хоча не виключає можливості повернення у колумбійську політику.

Уряди Сполучених Штатів, Колумбії та Європейського Союзу характеризують угруповання ФАРК як терористичну організацію. Ця група вже понад 40 років тероризує колумбійців. Свою діяльність ФАРК фінансує продажем кокаїну, в першу чергу на американський ринок. Саме тому уряд США витратив п’ять мільярдів доларів на посилення колумбійської армії та боротьбу з повстанцями. Вважається, що члени групи ФАРК утримують у своїх таборах ще близько 700 заручників.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG