Спеціальні потреби

США скасують деякі торгові санкції проти КНДР


Провідний американський дипломат, який проводить переговори із Північною Кореєю та її сусідами, каже, що ретельна перевірка буде основним аспектом у зусиллях знищити атомну зброю на Корейському півострові. Про це помічник Державного секретаря Кристофер Гил заявив під час своєї промови у Вашингтоні в інституті із політичних досліджень.

Минулого тижня Північна Корея знищила охолоджувальну вежу у власному ядерному реакторі Йонґ-бйон, а також передала документацію про всі свої ядерні програми. Обидва кроки є частиною процесу із роззброєння, ініційованого під час шестисторонніх переговорів в Пекіні.

Учасник переговорів, який представляв американську сторону, Кристофер Гил зазначив:

«Ми маємо досягти повного ядерного роззброєння. Ми маємо переконатися, що нічого не залишилося, що не відбувається жодної таємної програми із збагачення урану, яка якимось чином залишилася не задекларованою».

У відповідь на оприлюднення ядерної декларації Пхеньяном, Президент Буш оголосив про наміри скасувати деякі торгові санкції, запроваджені раніше проти Північної Кореї, та вилучити країну з чорного списку держав-спонсорів тероризму. Очікується, що представники шістьох країн, залучених у переговори із Північною Кореєю, зустрінуться цього місяця, аби обговорити процедуру перевірки виконання Пхеньяном умов ядерної декларації.

«Зрештою, намагання Північної Кореї мати ядерну зброю – питання, до якого має відношення весь регіон. І це питання не може бути вирішено Сполученими Штатами наодинці. Ця проблема потребує активної участі сусідів Північної Кореї», – зазначив Кристофер Гил.

Документи про свої ядерні програми Пхеньян надав на шість місяців пізніше, ніж було заплановано. І багато хто вважає, що вони не є повними, я того вимагає Адміністрації Буша. Список ядерних активів не включає атомних бомб, які могли бути вироблені у Північній Кореї раніше. У 2006-му році Пхеньян оголосив про ядерні випробовування. Експерт Центру із стратегічних та міжнародних досліджень Джон Волфсфел каже:

«Головним висновком, який я можу зробити із коментарів Гила, є те, що ця проблема перейде у спадок наступникові Джорджа Буша. Зрозуміло, що процес перевірки та самого ядерного роззброєння не завершиться під час президентства Буша».

Декларація відкриває шлях до збільшення гуманітарної допомоги Північній Кореї з боку США, в першу чергу продуктів харчування та палива, яких надзвичайно бракує в цій ізольованій країні.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG