Спеціальні потреби

У США ціна на бензин піднялась до 4,07 долара за галон


Ціна на бензин у Сполучених Штатах знову досягла рекордної позначки – чотири долари сім центів за галон в середньому по країні, що становить п’ять гривень 21 копійку за літр. І хоча Саудівська Аравія оголосила про збільшення видобутку нафти, експерти прогнозують, що ціна за бензин продовжуватиме зростати.

Щороку у світі використовують 86 мільярдів барелей нафти щодня, що дорівнює всьому обсягу води, що тече річкою Колорадо, щосекунди!

Доісторичні поклади нафтового сланцю, з якого формується нафта, залягають на більшості території штатів Юта та Колорадо. Оцінюється, що це каміння містить в собі близько 800 мільярдів барелей нафти, що втричі перевищує резерви Саудівської Аравії. Але, аби перетворити його на нафту, сланець треба розігріти до температури понад 500 градусів за Цельсієм.

Проблема полягає в тому, що для виробки одного бареля нафти, потрібна тонна руди. І для доставки та обробки цього каміння необхідна величезна видобувна інфраструктура. Представник асоціації вивчення нафти Ренді Удалл каже:

«Ми можемо виробити 100 тисяч барелей нафти протягом наступних десяти років. Але в цій країні ми споживаємо 100 тисяч барелей протягом кожних семи хвилин».

Компанія «Шелл Ойл» в штаті Колорадо проводить експеримент із розігрівання сланцю під землею з тим, щоб викачувати вже готову нафту. Але цей процес є надзвичайно енергомістким. Є у Сполучених Штатах і нафтові поклади, які не вимагають радикальних методів. На території Східної Монтани та Північної Дакоти були розвідані поклади нафти обсягом, можливо, до кількох мільярдів барелей. Але експерти кажуть, що найбільший, найпростіший та найефективніший шлях зменшення споживання нафти – збільшення ефективності її використання.

XS
SM
MD
LG