Спеціальні потреби

У США вшановують пам`ять загиблих у вiйнах


У цi вихiднi американцi вшановують пам`ять своїх спiвгромадян, якi загинули у вiйнах. Традицiя почалася пiсля Громадянської вiйни у США середини 19-го столiття. У нашi днi бiльшiсть американцiв вiдзначають так званий «День пам`ятi» парадами та пiкнiками.

«День пам`ятi» у США завжди вiдзначається в останнiй понедiлок травня, однак свято фактично триває усi вихiднi i завершується у понедiлок. В рамках вiдзначення лунають i заяви полiтикiв. Президент вiддає шану загиблим солдатам у традицiйному суботньому радiо-зверненнi до народу та покладенням у понедiлок вiнка до пам`ятника невiдомому солдату на Арлiнґтонському нацiональному кладовищi, що неподалiк Вашингтона.

У цьогорiчному зверненнi президент Буш згадав i вiйськових, якi зараз несуть службу. «Сьогоднi нашi вiйськовi борються з новими тоталiтарними загрозами вiльному свiту. В Iраку, Афганiстанi та на iнших фронтах вони з гордiстю продовжують справу своїх попередникiв».

Переважна бiльшiсть американцiв використовує «продовженi вихiднi», щоб розслабитись. Часто свято вiдзначають в родинному колi пiкнiками. Подекуди влаштовуються i паради. Найгучнiший з них – парад байкерiв, що вже 21-ий рiк поспiль з нагоди свята проходить в американськiй столицi. Захiд був задуманий ветеранами В`єтнамської вiйни, якi намагаються ним привернути увагу офiцiйного Вашингтона до справи тисяч їх побратимiв, якi донинi рахуються пропалими безвiстi у цьому конфлiктi.

Відео - найголовніше

У центрі Нью-Йорка підняли український прапор. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:32 0:00
XS
SM
MD
LG