Спеціальні потреби

Кількість загиблих у Бірмі може сягнути 100 тисяч людей


За словами американського дипломата у Бірмі, кількість жертв циклону в цій країні може сягнути ста тисяч людей. Така цифра базується на підрахунках не названої міжнародної організації. За даними Уряду Бірми загинуло понад 22 тисячі осіб.

Військовий Уряд Бірми нарешті дозволив ООН надати допомогу постраждалим. Перший літак повинен доставити 25 тонн допомоги. Однак, чимало працівників гуманітарних організацій все ще чекають на бірманські візи. За останніми підрахунками світової продовольчої програми ООН стихійне лихо залишило без домівок до мільйона людей.

Горе людей у Бірмі викликало співчуття та прагення допомогти в різних куточках світу. Так у Сполучених Штатах чимало людей та громад почали збір коштів та речей першої необхідності для постраждалих. На допомогу приходять як люди пов'язані з Бірмою родинними зв'язками так і пересічні американці.

У провінційному містечку Кендіогай штату Мінесота священик Двейн Семмлер організовує збір грошей для постраждалих від циклону. Лихо торкнулось його безпосередньо. Донька пастора Сьюзан зараз викладає у міжнародній школі у Бірмі. До того ж з ним мешкає студентка з цієї країни.

Релігійні групи у всій країні організовують допомогу для Бірми. Волонтери готові у будь-яку хвилину вирушити до зони стихійного лиха. Не залишаються осторонь і бірманці, які мешкають у США. Хім Міньт прийшла до буддійського храму у Меріленді пожертвувати гроші. Її родичі живуть у Бірмі:

“Мій народ страждає. Це приносить мені біль”.

Ней Лін отримує інформацію з Батьківщини через Інтернет та ділиться нею з членами громади, які приносять до храму грошові пожертви:

“Найважливіше зараз це об’єднати нашу бірманську громаду. Коли у людей проблеми, вони схильні допомагати один одному”.

Ця громада ставить за мету зібрати 20 тисяч доларів на допомогу співвітчизникам. Багато міжнародних організацій та урядів готові допомогти Бірмі подолати наслідки циклону. Однак, військовий уряд країни, лише на четвертий день після трагедії дозволив прибуття першої гуманітарної допомоги з Таїланду.

Представник християнської гуманітарної організації Памела Ситко зазначає:

“Це катастрофа. Люди шоковані кількістю загиблих і з кожним днем все більше людей може померти”.

Уряд Сполучених Штатів виділив понад три мільйони доларів на подолання наслідків стихійного лиха. Три американські військові кораблі, що перебувають біля узбережжя Таїланду, готові надати допомогу.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG