Спеціальні потреби

Тимошенко вимагає від обленерго заплатити за газ


Тимошенко демонструє жорсткість. Ситуація, у якій опинився уряд – критична. У бюджеті мало коштів на соціальні виплати, які були задекларовані на виборах. Натомість Росія вимагає негайних розрахунків за газ, тоді як в регіонах не можуть зібрати гроші. Прем’єрка досить радикальна у висловах у розмові з керівниками обленерго:

“Я ставлю вам просте запитання, скільки потрібно часу, щоб ви закрили цю заборгованість, об’єднавши зусилля влади, облгазів, всіх кого можливо. Якщо три місяці, то напишіть листа в “Газпром” і повідомте, що три місяці Росія буде чекати розрахунків за газ”.

У разі, якщо проблему вирішити не вдасться Тимошенко заявляє про радикальні заходи – повторну приватизацію обленерго, аби нове керівництво було ефективнішим:

“Якщо протягом місяця не будуть закриті всі борги, за які несе відповідальність безпосередньо облгаз, я прошу розпочинати процедуру банкрутства. Достатньо реверансів, достатньо благань і очікувань. Якщо приватний власник є, то він або відповідає за свій бізнес, або не відповідає”.

Проблеми енергетики Тимошенко в Кабмні вирішувала разом із керівниками обленерго та керівниками областей. Однак, дуже ймовірно, що останні вже не скоро поїдуть до Кабміну. Сьогодні їм заборонили це робити із Секретаріату президента. Заступник глави Секретаріату Роман Безсмертний нагадав про те, що відповідно до указу президента регіональні керівники мають погоджувати свої відрядження особисто з Ющенком, аби не втрачати дисципліни.

Суперечка за губернаторів між прем’єром та президентом не нова. Раніше Юлія Тимошенко вказувала Ющенку на те, що низку голів районів та областей було призначено без її подання, що є порушенням закону. Політологи кажуть, що боротьба за губернаторів – це боротьба за регіональний ресурс, що стає актуальним напередодні президентської кампанії.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG