Спеціальні потреби

У США зросли ціни і збільшилась кількість безробітних


Четвертий місяць поспіль у Сполучених Штатах збільшується кількість безробітних. У квітні роботу втратило 20 тисяч людей. Щоправда, це набагато менше, ніж за попередні три місяці. За даними Міністерства праці, найбільше страждають промислова та будівельна галузі. Загалом, рівень безробіття в країні складає 5%. Втрата робочих місць відбувається, не зважаючи на відчайдушні спроби Центрального банку країни підштовхнути економіку, зменшуючи відсоткову ставку на позички. У таких умовах пересічні американці вимушені міняти стиль життя та економити буквально на всьому.

Різке підвищення цін на бензин та продукти харчування примушують американців менше користуватися автомашиною, шукати розпродажі та купувати дрібним оптом. Ціни на продовольчі товари ростуть так стрімко, що американські законодавці провели спеціальне слухання у цій справі. Сенатор-демократ Чарльз Шумер зазначив:

“Я думаю занепокоєння ростом цін на харчі буде таким же масштабним, якщо не більшим, як обурення та розчарування, викликані ростом цін на бензин”.

У середу, Центральний банк країни вже сьомий раз поспіль скоротив відсоткову ставку на позички, щоби стимулювати ріст економіки. Однак, як каже професор економіки Гарвардського університету Кенес Роґоф запобігання рецесії справа складна:

“Наша економіка все ще дуже повільна. Центробанк може зробити лише певні кроки”.

Професор економіки Університету штату Пенсильванія Сьюзан Вочтер зазначає: “Цілком ймовірно, що все закінчиться або сповільненням економіки або невеликою рецесією. І на це треба сподіватися, оскільки альтернативою може бути затяжна і глибока рецесія”.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG