Спеціальні потреби

Міжнародна амністія: За 2007-ий рік було страчено 1200 людей


Правозахисна організація Міжнародна амністія цього тижня оприлюднила звіт про кількість смертних вироків винесених у різних країнах світу. У 2007-му році організація зафіксувала 1200 випадків виконання смертного вироку. Лідирує у списку країн Китай. Сполучені Штати на п’ятому місці. Водночас 135 країн світу відмінили смертну кару, а загальна кількість смертних вироків за останній рік зменшилась порівняно з минулими роками.

У Китаї за минулий рік у результаті виконання смертної кари було вбито найбільше людей у світі. Але як каже експерт Міжнародної амністії Браян Еванс реальна кількість жертв може бути набагато більшою за офіційні дані:

“Розголошення державних таємниць може принести вам багато проблем в Китаї. Тому ми більше не знаємо про Китай, аніж знаємо. Ми змогли зафіксувати 470 випадків виконання смертної кари, але ця кількість може бути набагато більшою і сягнути шести тисяч випадків”.

Окрім Китаю, найбільшу кількість виконання смертних вироків Міжнародна амністія зафіксувала в Ірані – 317, Саудівській Аравії – 143, Пакистані – 135 та Сполучених Штатах – 42 випадки. На думку Браяна Еванса, у США ця кількість може зменшитись в зв’язку з переглядом Верховним судом країни якості процедури введення смертельної ін’єкції:

“За останні два роки, кількість виконання смертних вироків в США зменшилась до найнижчого рівня з 1970-го року. Це свідчить, що суспільство загалом не підтримує такої міри покарання”.

Водночас, як мовиться у звіті організації, Іран, Саудівська Аравія та Ємен порушують міжнародне законодавство призначаючи смертні вироки злочинцям до 18 років. Наймолодшим покараним цього року став 13-річний хлопець, страчений в Ірані за зґвалтування. В Ірані найвищу міру покарання можуть отримати чоловіки та жінки за подружню зраду, а у Саудівській Аравії – за чаклунство.

У лютому цього року Сполучені Штати закликали світ до накладення глобального мораторію на смертні вироки і Міжнародна амністія сподівається, що це значно скоротить їх кількість наступного року.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG