Спеціальні потреби

Чого очікують американці від візиту Папи Римського


У середу розпочинається візит Папи Римського Бенедикта XVI-го до Сполучених Штатів. У літаку, по дорозі до Вашингтона глава Римо-католицької церкви заявив журналістам, що глибоко присоромлений скандалом навколо священиків звинувачених у сексуальній нарузі над дітьми. Папа Римський пообіцяв, що його церква зробить усе можливе, аби скандал не повторився.

У рамках візиту Папи Римського до США, зустріч з президентом Бушем у Білому домі, масові служби у Вашингтоні та Нью-Йорку, молитва на місці терактів 11-го вересня і виступ перед членами Організації Об'єднаних Націй.

Більше ніж кожен п’ятий мешканець США вважає себе активним католиком. Папа Римський – надзвичайно популярна постать серед цих людей. При цьому більше половини американських католиків вважають, що сучасна церква дещо не встигає за теперішнім світом і не повністю відображає їхні погляди.

В одній із парафій Нью-Йорка, де домінують іспаномовні віруючі, чекають на приїзд свого духовного лідера. У консервативній церкві в Чикаго, яку відвідують в основному польські іммігранти – людей менше, але Папу чекають з не меншим ентузіазмом.

Сьогодні шість з десяти американських католиків думають, що церква втратила контакт з реальністю, заперечуючи те, що чоловіки можуть бути священиками, а жінки ні.

Останні дослідження показують, що 60% американців не підтримують позицію церкви, яка не дозволяє жінкам бути священикам, а священикам одружуватись. Втім навряд чи Бенедикт XVI-ий буде про це говорити цим разом. Багато хто каже, що це буде діалог у стилі Ватикану: я говорю – ви слухайте.

Натомість Папа говоритиме про сексуальні скандали, які виникали з католицькими священиками. Принаймні п’ять тисяч жертв наруги звернулися тоді до суду, а церква заплатила їм два мільярди доларів компенсацій. У результаті сотні парафій були закриті, а в багатьох церквах не вистачає священиків. Три чверті американських католиків вважають, що церква погано впоралася з цією кризою.

Головна мета цієї поїздки Бенедикта XVI-го – надихнути американських католиків, підкреслюючи, як він це робив в останніх відеозверненнях, що дорога до Ісуса є шляхом до надії та любові.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG