Спеціальні потреби

Киян обурюють висловлювання Росії щодо України


Заяви Росії щодо планів України приєднатись до НАТО обурюють українських громадян. Постійні окрики та погрози, що лунають з Москви, призведуть до протилежного ефекту і прискорять рух України в західному напрямку, – вважає більшість киян.

Україна – не держава, в разі вступу до НАТО вона припинить своє існування. Таке сказав Володимир Путін Джорджу Бушу на закритому засіданні Ради “Росія-НАТО”. Це лише остання з низки заяв, які лунають із Кремля у зв’язку з намірами України приєднатись до Північноатлантичного альянсу.

Як свідчать дані соціологічних опитувань, в Україні не дуже популярний блок НАТО. Проте навіть за цих умов українців обурює у висловлюваннях північних сусідів і зміст, і тон. Як кажуть пересічні кияни – подібна політика Москви здатна навіть найзапекліших противників НАТО перетворити на прихильників:

- Яке право Росія має диктувати Україні, що їй робити?

- А яке має право Росія забороняти Україні вступати в НАТО? Я не бачу, як може Росія заборонити. Адже ми з 1991-го року незалежні, тому маємо право приймати рішення самі, без участі Росії. Ну, звісно, присутній шантаж газом. А те, що Путін став царем – то нехай він Росії диктує свою думку, а не Україні. От я не хотів би жити в Росії, незважаючи на те, що я росіянин і розмовляю по-російськи.

- А чого ми маємо їх слухати? Ми народ, ми велика держава, ми все життя під їхніми погрозами живемо. Вони привикли, що ми їхні підлеглі постійно. Бази їхні, маяки їхні, територією користуються майже за безцінь, а газ дають нам дорого. Вони взагалі нас вважають меншовартими. А якщо ми прийдемо в НАТО, то будемо там на рівні з усіма європейцями, і нам буде краще жити.

- Не заберуть вони Крим. Тому що є справедливість на світі, якщо ми будемо під обороною Європи, НАТО. Це вони тільки погрожують, залякують, і більше нічого. А якщо ми хоч трошечки піднімемо свої голови, не будемо бояться Росії – наші діти побачать життя.

- Треба брати приклад з Прибалтики. Тобто вирішувати свої питання самим, без огляду на когось. Мені так здається, що основній масі українців уже просто обридло це слухати знову і знову. І кожен раз Жириновський виступає – мені здається, вони грають не на свою користь.

- Знаєте, якби я була Генеральним секретарем НАТО, я прийняла б Україну назло. Вірите? Отаке в мене відношення. Правду кажуть, що російська демократія закінчується там, де починається питання України. І це викликає у всіх нормальних українців просто спротив. Страшенний спротив. Нормальних українців, патріотів своєї держави це повинно підштовхнути до того, щоб вони таки стали, щоб люди всі вийшли на мітинг і проголосували за те, що Україна має повне право бути членом НАТО. Можливо, це несе якийсь і негатив. Ми повністю не можемо цього знати. Але назло комунякам Україна має стати членом НАТО!

Інше за темою

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG