Спеціальні потреби

У Києвi – Буш пiдтримав участь України в ПДЧ


Під час свого перебування в українській столиці президент США Джордж Буш висловив підтримку проханням України і Грузії приєднатися до Плану дій щодо членства в НАТО на цьоготижневому саміті альянсу в Бухаресті. У Києві також відбулася зустріч президентів Буша і Ющенка.

Президент Буш зазначив, що його позиція в цьому питанні лишається незмінною. Він заявив, що підтримує надання на самiтi НАТО в Бухарестi цим колишнім радянським республікам участі в ПДЧ, як також встановлення параметрів для формального приєднання до альянсу. «Ми підтримуємо План дій щодо членства в НАТО для України і Грузії», - зазначив американський президент.

(Дивiться нашi вiдео-матерiали про вiзит президента Буша до Києва)

Виступаючи на спільній прес-конференції зі своїм українським колегою, президент Буш заявив, що в найкращих інтересах всіх країн-членів НАТО було б бачити в своїх лавах ці дві держави:

«Моя зупинка тут має бути чітким сигналом для будь-кого, що я дійсно маю на увазі те, що кажу. А я маю на увазі, що це в наших спільних інтересах, щоб Україна приєдналася».

Однак Росія категорично заперечує проти розширення НАТО на схід до своїх кордонів, заявляючи, що це б становило загрозу європейській системi безпеки. Президент Буш заявив, що Росія не має права вето в цьому питанні. Він також заперечує припущення про досягнення угоди з президентом Путіним, згідно з якою США погодилися б пом’якшити свою позицію щодо розширення НАТО взамін за поступки Москви у питанні розташування елементів американської системи ПРО в Східній Європі. Ось що заявив президент Буш стосовно таких припущень:

«Очевидно, це непорозуміння. Я дійсно уважаю, що Україні і Грузії слід надати ПДЧ і тут немає якоїсь торгівлі, крапка».

Деякі країни-члени НАТО, особливо Німеччина, вже висловили застереження щодо України і Грузії, заявляючи, що вони ще не готові до приєднання до ПДЧ. Президент Буш зазначив, що його адміністрація наполегливо працює , щоб переконати членів альянсу підтримати прохання цих країн. Президент Ющенко також намагався втримувати позитивний тон, обходячи питання, а що ж буде, якщо бухарестський саміт відкине його прохання про приєднання України до ПДЧ. Вiн сказав, що впевнений, що Україна на вірному шляху, і що її влада діє в рамках національного суверенітету.

Зі свого боку, президент Буш заявив, що він не намагається заздалегiдь визначити результат саміту НАТО. Представники альянсу кажуть, що навіть у випадку заблокування прохань України i Грузiї про ПДЧ в Румунії, це не означатиме їхнього кінця. Як висловився один чільний НАТОвський посадовець, йдеться не про те, чи приєднається Україна і Грузія, а про те, коли це станеться.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG