Спеціальні потреби

КВУ визначить рейтинги кандидатів у мери Києва


Комітет виборців прогнозує “брудну” кампанію в Києві. Серед основних загроз проведенню чесних демократичних виборів – проблеми зі списками, порушення під час агітації та застосування адміністративного ресурсу. Причому як наголошують у КВУ, до адмінресурсу може вдатися не тільки чинний міський голова Леонід Черновецький, а й інші кандидати. Особливого розмаху набере підкуп виборців, – застерігає голова правління Комітету Ігор Попов:

“Проблема, яку ми очікуємо, це пайки і підкуп виборців. Оскільки буде кілька свят протягом кампанії – це Великдень, 1 Травня, День перемоги, День Києва, то звичайно, багато хто з киян отримає навіть по кілька подарунків від кандидатів. Звичайно, найкраще було б не роздавати ці пайки взагалі, але ми розуміємо, що це буде нереально, і тому запрошуємо всіх кандидатів, щоб така роздача не супроводжувалась прямою агітацією”.

Як зазначив Попов, за підрахунками КВУ, на кампанію міського голови та Київради буде витрачено не менше ста мільйонів доларів США, тобто по 100 доларів за голос одного киянина.

Офіційно кампанія стартує в середу, проте й досі невідомо, за яким законом проходитимуть вибори – в один чи у два тури. Незрозуміло також, чи буде висунута єдина кандидатура від демократичних сил – а чи БЮТ, НУНС і Блок Кличка підуть кожен зі своїм кандидатом. Як повідомив присутній на “круглому столі” лідер однойменного блоку в Київраді Віталій Кличко, найближчим часом він зареєструється як претендент на мерське крісло. Кличко вирішив іти на вибори незалежно від того, буде він єдиним кандидатом від демсил, чи ні:

“Тільки Кличко може протистояти панові Черновецькому. І я хотів би, щоб підтримка демократичних сил все-таки була. Якщо ж такої підтримки не буде, то мені доведеться висуватися самому і боротися самому”.

Кличко додав, що основна боротьба на виборах зав’яжеться між ним і Черновецьким, тоді як решта кандидатів, як було сказано, “лише створюють інформаційні хвилі та розчищають дорогу нині чинному меру”.

Своєю чергою, присутній на круглому столі нунсівець Кирило Куликов зауважив, що шанси стати єдиним кандидат від демсил мають троє осіб: Віталій Кличко від Блоку Кличка, Юрій Луценко від “Нашої України – Народної самооборони” та невідомий наразі кандидат від Блоку Юлії Тимошенко.

А тим часом Комітет виборців проведе в столиці громадський рейтинг єдиного кандидата від демократичних сил. Акція матиме назву “Київські праймеріз” і відбудеться в день офіційного старту кампанії, 26 березня. В цей день КВУ встановить у Києві 20 пунктів для голосувань, де кияни зможуть обрати єдиного кандидата з прізвищ семи потенційних претендентів. Голосування триватиме з дев’ятої до дванадцятої, а увечері оголосять результати. Як нагадують у Комітеті виборців, “Праймеріз” – це загальноприйнята практика у багатьох демократичних країнах, коли кандидатів, що підуть на вибори, визначає не партійна верхівка, а широке коло виборців.

Інше за темою

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG