Спеціальні потреби

Держдепартамент оприлюднив звіт про права людини


Державний департамент США оприлюднив щорічний звіт про стан прав людини у світі. Цей документ визначає пріоритети закордонної політики США у галузі гуманітарної політики і соціально-економічних проектів.

У преамбулі документа міститься згадка про те, що дострокові парламентські вибори 30 вересня минулого року відбулися за умов вільного волевиявлення електорату і дотримання засадничих громадянських і політичних прав. Була сформована коаліція з членів БЮТ-НУНС, Тимошенко очолила уряд. В Україні втримується ефективний контроль цивільних структур над силами безпеки.

Тим часом, зазначено в преамбулі, найсерйозніше занепокоєння з огляду дотримання прав людини викликають проблеми в галузі правоохоронних органів – міліції і каральної системи. Йдеться про тортури у камерах попереднього ув’язнення, жорстокі умови утримання у в’язницях і СІЗО, невиправдано довгі і необґрунтовані затримання осіб до суду. Продовжується дідівщина в армії і прослуховування приватних телефонних розмов урядовими структурами без санкції суду. Реституція церковної власності відбувається вкрай повільно. Відзначається посилення антисемітських випадків і насильства до осіб неслов’янського вигляду. Проблемою лишаються публікації антисемітського змісту, мовиться у преамбулі звіту Держдепартаменту США про стан прав людини у світі.

У звіті також зазначено, що значна корупція зберігається в усіх гілках уряду і в армії. Судовій владі бракує незалежності. Викликає занепокоєння насилля і дискримінація проти дітей і жінок, включаючи домашнє насилля, сексуальні домагання на праці і експлуатацію дітей. Триває перемитництво людей. Уряд знає про існування проблеми етнічно-мотивованого насильства і створив нову посаду спеціального посла з питань боротьби з расизмом, етнічною нетерпимістю і дискримінацією в МЗС. В країні відбувся перший судовий процес за статтею расово мотивованого злочину, на якому трьох обвинувачених судили за злочин, скоєний на расовому ґрунті, а одного – за вбивство у жовтні 2006-го року нігерійця в Києві.

У документі зазначено, що за звітний період уряд або урядові агенти не скоїли жодного політично мотивованого вбивства. Однак медія повідомляли про два випадки ймовірного вбивства представниками сил безпеки в’язнів у камерах.

Триває розслідування резонансних справ, таких як отруєння Ющенка і вбивства Ґонґадзе. Звіт зазначає, що росіяни погодилися порівняти свій діоксин з тим, яким отруїли Ющенка. Тимчасом в справі Ґонґадзе немає жодних ознак поступу. На думку правозихисних груп, причиною є брак політичної волі з боку уряду і зміни у складі слідчої групи. У справі про ймовірне вбивство В’ячеслава Чорновола слідчий Генпрокуратури Ігор Кринін не виявив жодних доказів злочину. Також бракує судового розслідування випадків смерті солдатів у результаті дідівщини. Кількість таких випадків, зафіксована неурядовими групами і представниками уряду, відрізняється, позаяк останні вважають випадки смерті солдатів самогубствами.

Звіт Державного департаменту фіксує наявність серйозної корупції в усіх урядових структурах і армії, брак поступу в боротьбі з незакониим перемитництвом людей, сексплуатацією жінок, розслідування випадків дитячої порнографії через брак угоди українського Інтерполу з Європолом. Факти насильства проти жінок прпактично іґноруються в медіа. Проституція поза законом, хоча процвітає і переважно іґнорується урядом. Зі збільшенням іноземного туризму відповідно збільшуються випадки секс-турів. Закони проти оргпроституції і перемитництва осіб не працюють, позаяк обвинувачені в цьому особи часто-густо не відбувають покарання. Корупція в органах міліції і інших правоохоронних структурах, зокрема, судах, лишається проблемою, зазначено у звіті Держдепартаменту США.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG