Спеціальні потреби

ВООЗ попереджає про швидке поширення туберкульозу


Всесвітня Організація Охорони Здоров’я попереджає про швидке поширення туберкульозу, причому в найбезпечнішій його формі – стійкій до більшості існуючих проти нього ліків. У черговому звіті організації зазначається, що “першість” у випадках захворювання на цю форму туберкульозу займають країни колишнього Радянського Союзу, і лідером серед них є Україна, де мешкає понад 20% від загальної кількості хворих. Не дивлячись на масштаби епідемії, ВООЗ визнає, що у неї є недостатньо фондів для боротьби з цією смертельною недугою.

За даними ВООЗу, понад півтора мільйона людей у світі щороку помирає від туберкульозу. Також кожного року на планеті з’являється ще 9 мільйонів нових хворих, з яких півмільйона – уражені стійкою до ліків формою туберкульозу. А це означає, що препарати, які звичайно застосовуються при лікуванні, тут не допомагають. Черговий звіт про стійкість хвороби до протитуберкульозних ліків був представлений у Конгресі США.

Автори звіту б’ють на сполох з приводу того факту, що у 45-ти країнах світу виявлено надстійку до ліків форму туберкульозу – іншими словами практично не виліковну. Фахівці ВООЗу кажуть, що це найбільші за масштабами дослідження інфекційної патології. Експерти, зокрема, занепокоєні рівнем поширення стійкої до ліків формою туберкульозу в Україні та Азербайджані, на які припадають понад 20% від загальної кількості хворих.

Туберкульоз уже давно став глобальною проблемою, зокрема в Африці. Конгресмен Дональд Пейн зауважив, що експерти ВООЗу вказують на жалюгідну картину:

“Більшість з 54 країн на південь від Сахари не мають змоги виявляти цю жахливу хворобу”.

На території більшості країн відсутні медичний персонал і препарати, які дозволять доглядати і лікувати пацієнтів. Туберкульоз – інфекційне захворювання, при якому найчастіше уражаються легені людини. Хворобі можна запобігти, а також “задавити” потужною лікарською терапією. Але це за умови, що пацієнт, розпочавши курс лікування, його повністю завершить, і зупинить подальші мутації бактерії туберкульозу, – каже директор програми ВООЗ у боротьбі з туберкульозом Маріо Равілійоне:

“Якщо неможливо гарантувати, що система здатна доглядати за цими пацієнтами і те, що вони прийматимуть ліки протягом необхідного часу, що звичайно триває 6 місяців, то тоді у вас виникають проблеми”.

За словами Равіліоне, ВООЗу треба щонайменше п’ять мільйонів доларів для приборкання туберкульозу у розвинутих державах і країнах зі середнім доходом. Якщо ж уряди і міжнародні організації не будуть діяти швидко, експерт прогнозує, що пандемія туберкульозу переросте у катастрофічні масштаби.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG