Спеціальні потреби

У штаті Ореґон відкрито першу ‘зелену’ пивоварню


У час коли людство задумалося над майбутнім і шукає нові джерела енергії, ентузіасти в американському місті Портленд вже запроваджують давно відомі однак, поки що мало популярні технології видобутку енергії. Перша “зелена” пивоварня, яка варить пиво за допомогою сонячної енергії розташована у штаті Ореґон.

У пивоварні “Щасливий лабрадор” недавно встановлено систему сонячних батарей. Фотоелектронні панелі на даху будинку поглинають сонячну енергію, яку використовують для нагрівання води у процесі варіння пива.

Співвласник пивоварні Ґері Ґайст зазначає: “Система нагріває воду на пиво, а також для миття посуду, забезпечує гарячою водою фактично увесь будинок”.

Навіть у хмарні дні батареї нагрівають воду до 60 градусів, а у разі потреби підключається звичайний, традиційний нагрівач води.

Ціна системи сонячних батарей – приблизно 70 тисяч доларів. Пивовари передбачають, що витрати окупляться всього за кілька років за рахунок заощаджень на електроенергії.

Власники заснованої 14 років тому пивоварні стверджують, що варять одні з найсмачніших сортів пива на всьому Північному Сході Америки. Незабаром вони планують випустити особливий сорт пива під назвою “Сонячний”, на честь своєї нової енергетичної системи.

XS
SM
MD
LG