Спеціальні потреби

Парламентські вибори можуть відбутися втретє


В Україні все частіше говорять про позачергові парламентські вибори. Знову. Причин тому чимало – коаліція з перевагою лише в два голоси у парламенті, опозиція, яка понад усе прагне повернутися до влади, певні суперечки між прем’єром та президентом і наближення президентської кампанії. Парламент досі заблокований, коаліція не спромоглася зібрати всіх своїх депутатів на засідання навіть у перший день нової сесії, а опозиція навіть не висунула чітких вимог – чого вона хоче, аби розблокувати роботу. На такому фоні нашоукраїнець Роман Зварчи зробив попередження – від сьогодні починається 30-денний термін, після якого президент може знову розпустити Раду.

Підтримав Зварича і лідер Парії регіонів Віктор Янукович, кажучи, що нинішня парламентська криза може закінчитися розпуском Верховної Ради. Зате спікер Арсеній Яценюк не був настільки песимістичним.

Юристи в свою чергу нагадують про норму парламенту, відповідно до якої достроковообраний парламент не можна розпускати протягом року. Однак, в Україні вже стало традицією, що політичні резони переважують над правовими нормами. Тож питання – чи будуть позачергові вибори – слід віднести до питання, а хтові від них виграє. Якщо відповідь влаштує президента, то українці за три роки побачать третю серію шоу під назвою парламентські вибори.

XS
SM
MD
LG