Спеціальні потреби

Ющенко вимагає звільнити керівника Ощадбанку


Президент вимагає звільнити очільника Ощадбанку. Така новина з’явилася сьогодні на шпальтах “Комерсанта-України”. Як стало відомо газеті, відставки Анатолія Гулея глава держави зажадав під час наради з керівництвом уряду і парламенту в понеділок. Як на причину Віктор Ющенко послався на “численні порушення”, буцімто виявлені в ході перевірки Ощадбанку. Крім того, президент заявив, що має інформацію про “нецільове використання” коштів банку в минулу виборчу кампанію.

“Гроші спрямовували на фінансування політичної сили, представників якої немає в цій залі”, – сказав президент, натякнувши на Партію регіонів.

“Комерсант-Україна” вміщує також коментар самого кандидата на звільнення. Анатолій Гулей заявив газеті, що йому незрозуміла мотивація висловлених претензій, і припустив, що президента “неправильно інформували”. Голова правління Ощадбанку додав також, що зміна керівництва банку призведе до призупинки процесу виплати внесків Ощадбанку СРСР. Адже “поки новий голова розбереться, мине кілька місяців”, – сказав Гулей виданню.

А тим часом на захист керівника Ощадбанку кинулась Юлія Тимошенко. Очільниця уряду, яка зараз перебуває у Брюсселі і тому не була присутня на понеділковій нараді, вірить, що зможе переконати главу держави не звільняти Гулея.

“Я дам президенту об’єктивну інформацію”, – пообіцяла прем’єр журналістам у вівторок, висловивши впевненість, що президент своє рішення змінить. За її словами, робота Анатолія Гулея заслуговує на найвищу оцінку, оскільки він, як було сказано, “у надзвичайних умовах ажіотажу” зумів організувати виплати знецінених заощаджень. “Звільняти за це несправедливо”, – заявила Тимошенко.

Одначе спостерігачі висловлюють думку про те, що “в немилість” до Ющенка банкір потрапив не через брак професійних якостей. Його колеги – представники комерційних банків – кажуть про політичне підґрунтя планованої зміни керівництва Ощадбанку.

А представник опозиційної Партії регіонів Нестор Шуфрич звинуватив президента у намірі зірвати кампанію виплат.

“Він хоче... зірвати і без того складні виплати вкладникам Ощадбанку колишнього СРСР, щоб у такий спосіб знизити популярність Тимошенко, що росте за рахунок поглинання рейтингу Ющенка”, – припустив регіонал в інтерв’ю інформаґенції “Ліга”.

При цьому Шуфрич категорично заперечив, що Ощадбанк фінансував виборчу кампанію його політичної сили, і закликав Віктора Ющенка, як було сказано, не прикривати свої “розборки” з Тимошенко Партією регіонів:

“Якщо президент хоче остаточно посваритися з Тимошенко, це їхня справа, але хай він не прикривається при цьому Партією регіонів і проводить внутрішні розборки без нас”, – заявив Шуфрич.

XS
SM
MD
LG