Спеціальні потреби

Цьогорiчнi 'Золотi глобуси' пройшли скромно


У Сполучених Штатах розпочалась пора вручення престижних нагород за досягенння у кіно та телемистецтві. Цього року церемонія нагородження премії голівудської асоціації іноземної преси “Золоті глобуси” пройшла у надзвичайно стислому форматі. Адже, в країні досі триває страйк сценаристів, які не можуть домовитися з продюсерами про оплату їх праці. Сценаристiв в цьому пiдтримала Гільдія акторів екрану.

Щорічно церемонія нагородження “Золоті глобуси” відкриває сезон вручення трофеїв митцям кіно та телебачення. Подібні події не обходяться без традиційного червоного килима, зірок в найкращому дизайнерському вбранні та розчулених промов подяки переможців. Але цього разу канал NBC, який має ексклюзивні права на трансляцію церемонії, обмежився скромною годинною програмою, де популярні ведучі оголошували імена переможців.

За попередніми підрахунками, втрати економіки Лос-Анжелесу через недоотримані прибутки від туристів, які приїздять щорічно на церемонію, становитимуть 80 мільйонів доларів. Понесе втрати і індустрія моди. Подібні урочистості – прекрасна можливість для дизайнерів прорекламувати свої компанії, надаючи зіркам коштовні вбрання для дефіле червоним килимом. І безперечно деякі з переможців втратять чи не єдину за життя можливість отримати публічне визнання своїх професійних досягнень.

Як зазначив актор Тi Ар Найт, «дуже сумно, що вiдмінили церемонію нагородження “Золоті глобуси”. Ми маємо чимало друзів, чия робота дістала визнання і це чудово. Але зараз – поганий час для цього».

З Найтом погодився режисер Адам Шенкман. «Існує велика група людей, які не зможуть насолодитися своїми досягненнями. Чесно, я дуже засмучений. Звичайно, канал NBC не закриється через те, що відмінена церемонія нагородження “Золоті глобуси”. Це зашкодить домінантам».

Але абсолютна більшість акторів підтримала сценаристів. Власне відмова членів Гільдії акторів екрану взяти участь у церемонії вручення “Золотих глобусів” призвела до її скасування.

Щоб пiдтримати сценаристiв, дома з дітьми залишилася Анджеліна Джолі. А її колега Джордж Клунi задекларував, що належить аж до шести профспілок i що ніколи не стане штрейкбрехером.

І хоча переможці втратили можливість пережити хвилюючий момент виходу на сцену, свої трофеї вони все-таки отримали.

“Спокута” Джо Райта, “Свіні Тод” Тіма Бертина і “Скафандр та метелик” Джуліані Шнабеля перемогли в основних номінаціях премії Голівудської асоціації іноземної преси. Найкращим драматичним актором став виконавець головної ролі у фільмі “Нафта” Денієль Дей-Льюїс. Найкращою драматичною актрисою була визнана Джулі Крісті за роботу у фільмі “Далеко від неї”. Глобус за кращий сценарій отримали брати Когени за фільм “Старикам тут не місце”. А перемога в номінації “Найкращий анімаційний фільм” була присуджена мультику “Рататуй”. Вважається, що вибір Голлівудської асоціації іноземної преси є передвісником переможців найпрестижнішої премії “Оскар”. Втім, і ця церемонія, яка традиційно проводиться наприкінці лютого, також опинилася під загрозою. Сценаристи страйкують вже одинадцять тижнів, вимагаючи збільшення прибутків від продажу відеозаписів, які поширюються на DVD, через Інтернет та мобільні телефони.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG