Спеціальні потреби

В Українi звiльнили росiйського опозицiонера


Російського дисидента Михайла Гангана, заарештованого в Україні, звільнено з-під варти. Українська влада заявляє про неможливість естрадиції російського громадянина, що перебуває в процесі набуття статусу політичного біженця.

Російський опозиціонер на свободі. За повідомленням агентства “Рейтер”, громадянин Росії Михайло Ганган, видачі якого вимагає від України російська влада, сьогодні звільнений з-під арешту. Вінницький суд задовольнив апеляцію стосовно його затримання, подану представниками російської опозиції та українськими правозахисниками. Що ж до можливості надання Гангану політичного притулку в Україні, то питання наразі не вирішене.

Факт звільнення російського дисидента підтвердив керівник Вінницької правозахисної групи Дмитро Гройсман. В інтерв`ю Голосу Америки він сказав, що правозахисники вітають цей крок Міністерства внутрішніх справ України:

«Це, очевидно, позитивний знак, який означає, що український суд поважає права людини, поважає міжнародні зобов`язання України. Згідно з міжнародними зобов`язаннями України, неможлива екстрадиція до країн походження або будь-яка інша передача осіб, які перебувають в процедурі надання статусу біженця. Пан Ганган перебуває в такій процедурі. Тому задовольнити запит Росії про його видачу до Російської Федерації неможливо. Оскільки запит задовольнити неможливо, то немає сенсу тримати пана Гангана під вартою. Тому його було звільнено».

Як повідомлялося, 21-річний Михайло Ганган був заарештований 31 грудня 2007 року на вінницькому вокзалі в ході спільної операції російських та українських спецслужб. Раніше російський опозиціонер, відомий учасник антипутінських мирних протестів, був засуджений на три роки заочно і оголошений Російською Федерацією у міжнародний розшук. Йому ставилась у провину організація “Маршу незгодних”, що відбувся в Самарі у травні минулого року. Разом із тим Ганган, що перебував в Україні, ще до свого затримання подав прохання про надання йому статусу політичного біженця. А відтак правозахисна громада заявила про незаконність арешту і вимагала звільнення опозиціонера.

З проханням не допустити екстрадиції Гангана до керівництва України звернулися також представники російської опозиції, зокрема лідери об`єднання “Інша Росія” Гаррі Каспаров та Едуард Лімонов, а також Володимир Рижков та Борис Нємцов. У зверненні від 9 січня до президента Віктора Ющенка і міністра внутрішніх справ Юрія Луценка російські опозиціонери та правозахисники стверджували, що політичне підгрунтя переслідування Гангана є очевидним. Вони просили забезпечити активістові російського громадянського спротиву доступ до процедури надання політичного притулку.

А 8 січня міністр внутрішніх справ України Юрій Луценко заявив, що не видасть Гангана Росії. Як зазначив Луценко, оскільки російський громадянин перебуває в процесі набуття статусу політичного біженця, його екстрадиція до країни походження наразі неможлива.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG