Спеціальні потреби

Вiрити полiтикам чи ні -- аналiз газети Вашингтон постЦього разу зустріч Нового року в Сполучених Штатах має дещо політичне забарвлення. Отже вже 3-го січня в штатi Айова розпочнеться процес переперднiх голосувань, якими як республіканці, так i демократи оберуть двох найкращих серед нинішніх претендентiв. Напередодні газета Вашингтон пост провела так звану “перевірку фактів”: чи є правдою все, що говорять претенденти, намагаючись сподобатися майбутнім виборцям. Як з’ясувалося – ні, інколи вони і підбріхують.

Заяви, що містять значні перебільшення та відверту брехню, характерні для представників обох партiй. Так, один із лідерів перегонів від демократiв Барак Обама заявив, що “він не хоче прокинутися через чотири року та з’ясувати, що в Америці все ще більше чорношкірих в’язнів, ніж чорношкірих студентів коледжів”. Втiм, згідно зі статистикою Бюро перепису, прокидатися Обамі можна вже зараз: чорношкірих студентів у Сполучених Штатах в кілька разів більше, ніж в’язнів.

Гіларі Клінтон у свою чергу дала дві прямо протилежні відповіді на запитання щодо виведення американських військ з Іраку – раз заявляючи, i раз заперечуючи, що у неї для цього чітко визначений графік.

А сенатор Джосеф Байден заявив, що в 1979 році він очолював делегацію з 19-ти сенаторів до Москви, де в результаті напружених переговорів з Брежнєвим було досягнуто підписання Договору про обмеження стратегічних озброєнь. Як з’ясувалося, договiр вiн назвав не той, в делегації було всього шість сенаторів, домовленостей вже було досягнуто попередньо, а з Брежнєвим Байден ніколи особисто не бачився.

Тим часом один з провiдних претендентiв від Республіканської партії Міт Ромні чомусь згадав, як він бачив свого батька, що брав участь у демонстрації разом із Мартіном Лютером Кінґом. Втiм, представники його штабу не змогли надати доказiв, що батько кандидата-республіканця коли-небудь перебував поруч із борцем за права чорношкірих.

Колишній мер Нью-Йорка Рудольф Джуліані заявив, що він, напевно, один із п’яти найбільш відомих у світі американців. Сумнівно. А як же Брітні Спірс, Майкл Джексон, Мадонна та ще з десяток супер-зірок? – запитує Вашингтон пост.

Попався на перекручуванні історичних фактів і екс-губернатор Арканзасу колишній проповідник Майк Гакабі, який несподівано вирвався в лідери в Айові. Він заявив, що більшість так званих батьків-засновників США – борців за незалежність від Великобританії, чиї підписи стоять під Декларацією про незалежність - були священнослужителями. Насправді, із 56-ти підписантів документу лише один був священиком.

В Сполучених Штатах прийнято на Новий рік давати обіцянки самим собі щодо особистого вдосконалення. Напевно, претендентам на президентську посаду треба поклястися говорити правду або, принаймні, бути обережнішими.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG