Спеціальні потреби

У США ялинки не лише святкова традиція, але й бізнес  (ВІДЕО)


У Сполучених Штатах незабаром святкуватимуть католицьке Різдво. І велика складова цього свята – різдвяна ялинка. Однак у США різдвяні ялинки не лише святкова традиція, а ще і солідний бізнес. Щороку американці купують близько 30 мільйонів живих дерев. Їх вирощують на спеціальних фермах, які розташовані в кожному штаті – навіть на Алясці та Гаваях. Чимало їх і у Вірджинії. Одна з таких ферм належить Біллу та Джоан Бартлет.

Джоанн, як і її чоловік, виросла в місті – в самому центрі Вашингтона. Але обоє завжди мріяли стати фермерами. У 1972-му році вони купили землю біля містечка Калпеппер, штат Вірджинія, майже за дві години їзди від столиці США.

“Вирішили, що було б непогано посадити кілька ялинок для друзів та родини. Пройшло зовсім мало часу, як в нас ялинок стало набагато більше, ніж друзів та родичів”, – каже власниця ферми Джоан Бартлет.

Подружжя Бартлетів разом з їхніми трьома синами почали вирощувати ялинки та возити їх на ринок в штат Мерiленд. А в 1994-му році вони запровадили так званий бізнес “обирай та зрiзай”. Клієнти самі обирають собі ялинку та спилюють її. Зараз Бартлети мають близько шести тисяч дерев. Вони – середня за розміром ферма, в оточенні конкурентів. Втім, Джоан каже, що конкуренція в них дружня, а от прибутки – так собі. Особливо впала торгівля в цьому році:

“Напевно через економіку. Люди навіть втрачають свої будинки. Ялинки – те, без чого можна обійтися”.

Найжвавіша торгівля ялинками відбувається у перші вихідні грудня. Втім, зрізати собі ялинку, що коштує від 30 до 38 доларів, клієнти можуть в будь-який час дня. Хтось з подружжя завжди вдома на телефоні. Іноді буває – погода чудова, ялинки одна краща другої, а клієнтів немає. Аби не гаяти часу Джоан майструє різдвяні вінки. Говорить по телефону. Терпляче чекає. Ось повернувся її чоловік Біл, який допомагав у шпиталі. І саме вчасно, бо нарешті з’явилися перші покупці.

Молода родина приїхала із сусіднього містечка. Кажуть, що ялинки вони завжди купують, а от зрiзати самим ще не доводилося:

До ялинок добираються на комфортабельній машині для їзди по полю для гольфу. Дивитися за найменшими – складова частина роботи ялинкового фермера:

“Знаєте, ми тут стільки чудових людей зустрічаємо. Грошей майже не заробляємо, але маємо чимало друзів”.

Звичайно, Джоан та Біл не впоралися б зі своїм господарством, якби не допомога дітей та онуків. Слідом за першими клієнтами до старих навідується онук Джон зі своєю дівчиною. Він каже, що приїздить допомагати на фермі як тільки в нього з’являється вільний вихідний.

Вони приїжджають допомогти три-чотири рази на рік. Але сьогодні вони теж обрали ялинку. Адже Різдво вже зовсім близько.

 • 16x9 Image

  Тетяна Ворожко

  Головна виконавча редакторка Української служби Голосу Америки, журналістка. Висвітлюю політику, відносини України-США, соціальні питання, але найбільш люблю розповісти гарну людську історію. Роблю включення із місця подій, записую інтерв’ю, пишу аналітичні статті, запускаю нові проєкти. Авторка двох книг та двох документальних фільмів. 

 • 16x9 Image

  Руслан Петричка

  Руслан Петричка – керівник Української служби Голосу Америки. В журналістиці - з 1998 року. Працював репортером, телевізійним ведучим, продюсером. На Голосі Америки спеціалізуюся на питаннях внутрішньої політики США та українсько-американських відносинах.

Відео - найголовніше

Recommended

 • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

  Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG